بعد از سقط جنین چه باید کرد

 

بعد از سقط جنین چه باید کرد مراقبت های بعد از ختم جراحی در کلینیک انجام می شود. شما حدود 60 تا 90 دقیقه بعد از عمل در حالی که از بیهوشی سبک بیدار می شوید، نگه داشته می شوید.

برای بعد از عمل مقداری خنک کننده به شما ارائه می شود، یا می توانید نوشیدنی ها و تنقلات خود را همراه داشته باشید، مشروط بر اینکه قبل از عمل ناشتا باشید.

قرص سقط جنین اورژانسی

 

قرص سقط جنین اورژانسی

 

در صورت لزوم یک تسکین درد ساده به شما ارائه می شود و دستورالعمل های دقیقی در مورد آنچه که باید انتظار داشته باشید، در صورت داشتن هر گونه سوال با چه کسی تماس بگیرید و جزئیات در مورد پیشگیری از بارداری به شما داده می شود.

احتمالاً برای شما نسخه ای برای یک دوز آنتی بیوتیک تجویز می شود تا در عصر عمل خود مصرف کنید.

اگرچه باید احساس نسبتاً طبیعی داشته باشید، اما نباید تا 24 ساعت پس از خاتمه جراحی بارداری رانندگی کنید.

وقتی به خانه رسیدید، الکل ننوشید و ورزش شدید انجام ندهید و فقط اگر می توانید یک روز آرام داشته باشید.

با این حال، توصیه می کنیم به جای اینکه فقط به رختخواب بروید، سعی کنید زندگی عادی خود را از سر بگیرید. یک پیاده روی کوتاه و ملایم در روز عمل توصیه می شود.

برای دو هفته بعد، باید از داشتن هر چیزی در واژن خودداری کنید، از جمله آمیزش جنسی، تامپون، شنا، حمام، یا هر نوع اسپا. این به کاهش خطر عفونت کمک می کند.

در طی دو هفته بعد ممکن است خونریزی خفیفی داشته باشید که ممکن است شروع یا متوقف شود و ممکن است گرفتگی های خفیفی داشته باشید که باید با کمک مسکن های ساده برطرف شود.

https://zanansalamat.com/home-abortion/

بررسی ختم بعد از جراحی بعد از سقط جنین چه باید کرد

بعد از سقط جنین چه باید کرد دو تا سه هفته پس از خاتمه، ما یک بررسی پس از ختم را توصیه می کنیم که می تواند با پزشک عمومی محلی شما یا در کلینیک 66 انجام شود.

این برای اطمینان از بهبودی کامل شما هم از نظر جسمی و هم از نظر عاطفی است و از انتخاب روش پیشگیری از بارداری راضی هستید یا اگر در این مورد به مشاوره بیشتری نیاز دارید.

را در صورت نیاز، می‌توانیم برای کمک‌های بیشتر، مانند مشاوره، ترتیبی دهیم.

کورتاژ چیست

 

کورتاژ چیست

 

با این حال، اکثر زنان پس از پایان عمل جراحی احساس بسیار بهتری دارند، زیرا زمانی که ذهن آنها به نتیجه رسید و عمل خود را انجام دادند، می توانند شروع به پشت سر گذاشتن این قسمت کنند.

اگر سقط جنین کرده اید، ممکن است تعجب کنید که چگونه از خود مراقبت کنید اکنون که تمام شده است. روند بهبودی اغلب به این بستگی دارد که شما چقدر در دوران بارداری خود بوده اید و سقط جنین چگونه انجام شده است.دو نوع سقط جنین عبارتند از:
  • جراحی: پزشکان روشی را برای خارج کردن جنین و جفت (ارگانی که در دوران بارداری رشد می‌کند) از رحم انجام می‌دهند.
  • پزشکی: شما برای پایان دادن به بارداری خود دارو مصرف می کنید. گاهی اوقات از آن به عنوان “قرص سقط جنین” یاد می شود.

بعد از سقط جنین چه باید کرد سقط جنین به طور کلی روش های ایمن و با خطرات عمده اندکی است. با این حال، عوارض جانبی خفیف، مانند خونریزی و گرفتگی عضلات، طبیعی است.

احتمالاً پس از آن علائمی خواهید داشت، چه سقط جنین جراحی یا دارویی داشته باشید. پزشک شما را در مورد بایدها و نبایدها بعد از سقط جنین پر می کند. دستورالعمل های آنها را دنبال کنید. خودمراقبتی مناسب می تواند به کاهش علائم و کاهش خطر عوارض جدی کمک کند.

بهبودی پس از سقط جنین بعد از سقط جنین چه باید کرد

برای استراحت پس از سقط جراحی یا پزشکی خود برنامه ریزی کنید. اگر احساس آمادگی کردید، معمولاً می توانید روز بعد کار و سایر فعالیت های عادی را از سر بگیرید. اما در چند روز اول از ورزش شدید یا هر حرکتی که باعث درد می شود خودداری کنید.

قرص سایتوتک برای بارداری

 

قرص سایتوتک برای بارداری

 

اگر پزشک برای سقط جنین به شما داروهای ضد درد (مانند مواد مخدر) داده است، تا 8 ساعت رانندگی نکنید. اگر در طول عمل داروهای IV دریافت کردید، یک روز کامل رانندگی نکنید.اکثر پزشکان پیشنهاد می کنند که حداقل 2-3 هفته قبل از رابطه جنسی صبر کنید یا چیزی را وارد واژن خود کنید خود کنید  – به خصوص اگر یک عمل جراحی داشته اید.پزشک ممکن است داروهایی را برای کاهش خونریزی یا کاهش احتمال عفونت تجویز کند. همیشه این داروها را طبق دستور مصرف کنید.

بعد از سقط جنین چه باید کرد مطمئن شوید که تمام قرارهای بعدی خود را حفظ کنید. اگر سقط دارویی داشته اید، پزشک شما بررسی می کند تا مطمئن شود که سقط جنین کامل بوده است.

قرص میفپریستون

قرص میفپریستون

چه علائمی پس از سقط جنین شایع است؟

گرفتگی و خونریزی واژینال از عوارض جانبی شایع سقط جنین جراحی و پزشکی است.

ممکن است تا 4 هفته بعد از عمل خونریزی داشته باشید. میزان خونریزی از فردی به فرد دیگر متفاوت خواهد بود. جریان می تواند از سبک تا سنگین متغیر باشد. پس از سقط جنین پزشکی، ممکن است خونریزی بسیار شدیدتر از دوره طبیعی خود داشته باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Recipe Rating