مدت زمان تاثیر قرص سایتوتک

مدت زمان تاثیر قرص سایتوتک میزوپروستول برای کاهش احتمال ابتلا به زخم معده در بیمارانی که از داروهای ضد التهابی غیراستروئیدی (NSAIDs) از جمله آسپرین استفاده می کنند، استفاده می شود. این دارو با کمک به معده از خود در برابر آسیب اسیدی محافظت می کند و میزان اسید تولید شده توسط معده را کاهش می دهد مدت زمان تاثیر قرص سایتوتک.

این دارو فقط با تجویز پزشک در دسترس است.

خرید قرص سایتوتک

خرید قرص سایتوتک

 

دلیل اثر نکردن قرص سایتوتک در مدت زمان تاثیر قرص سایتوتک

مدت زمان تاثیر قرص سایتوتک در تصمیم گیری برای استفاده از یک دارو، خطرات مصرف دارو باید در مقابل فواید آن سنجیده شود. این تصمیمی است که شما و پزشکتان خواهید گرفت. برای این دارو موارد زیر باید در نظر گرفته شود:

آلرژی
اگر تا به حال هر گونه واکنش غیرعادی یا آلرژیک به این دارو یا هر داروی دیگری داشته اید، به پزشک خود اطلاع دهید. همچنین اگر انواع دیگری از آلرژی دارید، مانند غذاها، رنگ ها، مواد نگهدارنده یا حیوانات، به متخصص مراقبت های بهداشتی خود اطلاع دهید. برای محصولات بدون نسخه، برچسب یا ترکیبات بسته را به دقت بخوانید مدت زمان تاثیر قرص سایتوتک.

قیمت قرص سایتوتک

قیمت قرص سایتوتک

اطفال
مطالعات مناسبی در مورد ارتباط سن با اثرات میزوپروستول در جمعیت کودکان انجام نشده است. امنیت و اثربخشی برقرار نشده است.

سالمندان
مطالعات مناسبی که تا به امروز انجام شده است، مشکلات خاص مربوط به سالمندان را نشان نداده است که سودمندی میزوپروستول را در افراد مسن محدود کند مدت زمان تاثیر قرص سایتوتک.

شیر دادن
هیچ مطالعه کافی در زنان برای تعیین خطر شیرخوار هنگام استفاده از این دارو در دوران شیردهی وجود ندارد. قبل از مصرف این دارو در دوران شیردهی، فواید بالقوه را در مقابل خطرات احتمالی بسنجید مدت زمان تاثیر قرص سایتوتک.

تداخلات دارویی قرص سایتوتک

مدت زمان تاثیر قرص سایتوتک اگرچه برخی داروها به هیچ وجه نباید با هم استفاده شوند، در موارد دیگر ممکن است دو داروی مختلف با هم استفاده شوند، حتی اگر ممکن است تداخلی رخ دهد. در این موارد، پزشک شما ممکن است بخواهد دوز را تغییر دهد یا اقدامات احتیاطی دیگری لازم باشد. هنگامی که شما از این دارو استفاده می کنید، بسیار مهم است که متخصص مراقبت های بهداشتی شما بداند که آیا شما از داروهای ذکر شده در زیر استفاده می کنید یا خیر. تعاملات زیر بر اساس اهمیت بالقوه آنها انتخاب شده اند و لزوماً همه را شامل نمی شوند.

سقط جنین با قرص زیر زبانی و واژینال

سقط جنین با قرص زیر زبانی و واژینال

استفاده از این دارو با هر یک از داروهای زیر ممکن است باعث افزایش خطر عوارض جانبی خاص شود، اما استفاده از هر دو دارو ممکن است بهترین درمان برای شما باشد. اگر هر دو دارو با هم تجویز شوند، پزشک ممکن است دوز یا تعداد دفعات مصرف یک یا هر دو دارو را تغییر دهد مدت زمان تاثیر قرص سایتوتک.

فنیل بوتازون
مدت زمان تاثیر قرص سایتوتک برخی از داروها را نباید در زمان خوردن غذا یا خوردن انواع خاصی از غذا یا در حوالی آن استفاده کرد زیرا ممکن است تداخل ایجاد شود. استفاده از الکل یا تنباکو با برخی داروها نیز ممکن است باعث بروز تداخلات شود. در مورد استفاده از دارو با غذا، الکل یا تنباکو با متخصص مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید.

بهترین زمان مصرف قرص سایتوتک

بهترین زمان مصرف قرص سایتوتک

سایر مشکلات پزشکی قرص سایتوتک

وجود سایر مشکلات پزشکی ممکن است بر استفاده از این دارو تأثیر بگذارد. در صورت داشتن هر گونه مشکل پزشکی دیگر، به خصوص:

کم آبی بدن یا
مشکلات قلبی یا عروقی یا
بیماری التهابی روده یا
زخم معده، سابقه – با احتیاط مصرف شود. ممکن است این شرایط را بدتر کند مدت زمان تاثیر قرص سایتوتک.
بیماری کلیوی – با احتیاط مصرف شود. این اثرات ممکن است به دلیل حذف کندتر دارو از بدن افزایش یابد.
استفاده ی صحیح
برای استفاده ایمن و موثر از این دارو، بیشتر از آن مصرف نکنید، دفعات بیشتری از آن مصرف نکنید و مدت زمان بیشتری نسبت به دستور پزشک مصرف نکنید. مصرف بیش از حد این دارو ممکن است احتمال عوارض ناخواسته را افزایش دهد. بدون مشورت با پزشک خود، دوز را تغییر ندهید یا مصرف این دارو را قطع نکنید.

مدت زمان تاثیر قرص سایتوتک این دارو باید همراه با بروشور اطلاعات بیمار باشد. این دستور العمل ها را به دقت بخوانید و دنبال کنید. اگر سوالی دارید از پزشک خود بپرسید.

میزوپروستول بهتر است همراه یا بعد از غذا و قبل از خواب مصرف شود، مگر اینکه پزشک شما دستور دیگری بدهد. برای کمک به جلوگیری از شل شدن مدفوع، اسهال و گرفتگی شکم، این دارو را همیشه با غذا یا شیر مصرف کنید.

این دارو را به فرد دیگری ندهید.

خونریزی پس از سقط جنین

خونریزی پس از سقط جنین

 

دوز مصرفی قرص سایتوتک

دوز این دارو برای بیماران مختلف متفاوت خواهد بود. دستورات پزشک یا دستورالعمل های روی برچسب را دنبال کنید. اطلاعات زیر فقط شامل دوزهای متوسط این دارو است. اگر دوز شما متفاوت است، آن را تغییر ندهید، مگر اینکه پزشک به شما بگوید که این کار را انجام دهید مدت زمان تاثیر قرص سایتوتک.

مقدار دارویی که مصرف می کنید به قدرت دارو بستگی دارد. همچنین، تعداد دوزهایی که هر روز مصرف می‌کنید، زمان مجاز بین دوزها، و مدت زمانی که دارو را مصرف می‌کنید به مشکل پزشکی که دارو را برای آن استفاده می‌کنید بستگی دارد.

عوارض قرص سقط میزوپروستول

عوارض قرص سقط میزوپروستول

 

برای فرم دوز خوراکی (قرص):
برای پیشگیری از زخم معده در بیمارانی که NSAID مصرف می کنند:
بزرگسالان – 200 میکروگرم (میکروگرم) چهار بار در روز همراه با غذا. سایر بیماران ممکن است 100 میکروگرم چهار بار در روز همراه با غذا نیاز داشته باشند. آخرین دوز روز را قبل از خواب مصرف کنید.
کودکان – مصرف و دوز باید توسط پزشک تعیین شود.

Why am I taking CYTOTEC

اگر دوز مصرفی قرص سایتوتک فراموش شد

اگر شما یک دوز از این دارو است، آن را در اسرع وقت مصرف کنید. با این حال، اگر تقریباً زمان نوبت بعدی فرا رسیده است، دوز فراموش شده را رها کنید و به برنامه دوز معمولی خود بازگردید. دوزها را دو برابر نکنید.

ذخیره سازی
دارو را در ظرف دربسته در دمای اتاق، دور از حرارت، رطوبت و نور مستقیم نگهداری کنید. از یخ زدگی نگهداری شود.

دور از دسترس اطفال نگه دارید مدت زمان تاثیر قرص سایتوتک.

داروهای تاریخ گذشته یا داروهایی که دیگر مورد نیاز نیستند را نگه ندارید.

از متخصص مراقبت های بهداشتی خود بپرسید که چگونه باید داروهایی را که استفاده نمی کنید دور بریزید.

Misoprostol oral tablet

احتیاط های لازم در مصرف سایتوتک

مدت زمان تاثیر قرص سایتوتک اگر باردار هستید یا قصد بارداری دارید از این دارو استفاده نکنید. این دارو در صورت مصرف در دوران بارداری می تواند باعث سقط جنین، زایمان زودرس یا نقص مادرزادی شود. قبل از شروع مصرف این دارو باید در عرض 2 هفته تست بارداری منفی بدهید. پس از قطع مصرف این دارو حداقل تا 1 ماه به استفاده از داروهای ضد بارداری ادامه دهید. اگر باردار شدید فورا به پزشک خود اطلاع دهید.

مدت زمان تاثیر قرص سایتوتک استفاده از این دارو را در روز دوم یا سوم قاعدگی ماهانه بعدی خود شروع کنید. این برای اطمینان از اینکه باردار نیستید است.

این دارو ممکن است در برخی افراد باعث اسهال، گرفتگی معده یا حالت تهوع شود. این اثرات معمولاً در عرض چند روز از بین می روند زیرا بدن شما با دارو سازگار می شود. با این حال، اگر اسهال، گرفتگی عضلات یا حالت تهوع شدید است و/یا بعد از یک هفته متوقف نمی شود، با پزشک خود مشورت کنید. ممکن است پزشک مجبور شود دوز میزوپروستول مصرفی شما را کاهش دهد مدت زمان تاثیر قرص سایتوتک.

medical abortion medicine

1 دیدگاه دربارهٔ «مدت زمان تاثیر قرص سایتوتک»

  1. بازتاب: تاثیر اسهال بر سقط جنین | مجله سلامتی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Recipe Rating