تفاوت کورتاژ با ساکشن در سقط جنین

تفاوت کورتاژ با ساکشن در سقط جنین انواع روش های کورتاژ کدامند؟ کورتاژ با چه هدفی انجام می شود؟ زنان به لحاظ قانونی در چه دوره ای از بارداری اجازه کورتاژ یا سقط جنین دارند؟

در نوشتاری که در پیش رو دارید هدفی که دنبال می کنیم این است که در قالب بخش های مختلفی به ارائه اطلاعاتی در زمینه کورتاژ بپردازیم. بخش ها به گونه ای تدوین شده اند که تمامی سوالات فوق به طور کامل پاسخ داده می شود.

خرید قرص سقط جنین

خرید قرص سقط جنین 

کورتاژ در معنای لغوی به معنای قطع یک بارداری است. این روش یکی از راه هایی است که با بکارگیری آن می توان سقط جنین انجام داد. در این روش بخش هایی از رحم تراشیده می شود. در واقع این روش نوعی جراحی محسوب می شود که از حساسیت زیادی برخوردار است. بر خلاف اینکه روند ساده ای دارد اما باید با دقت فراوانی انجام شود.

انواع روش های کورتاژ و ساکشن

این روش در گذشته به نحوی انجام می شد که از روشی که امروزه انجام می شود تفاوت هایی را دارد.

روش سنتی

تفاوت کورتاژ با ساکشن در سقط جنین در روش سنتی اقدامی که برای کوتاژ رحم انجام می شد این بود که ابزاری که به شکل قاشق بود وارد رحم می شد و بعد از این که نواحی داخلی رحم تراش خورد خارج می شد.

روش جدید کورتاژ

این روش با نام مکش یا ساکشن یاد می شود. در واقع ابزاری به نام اسپکولوم وارد واژن خانم ها می شود و درنهایت از طریق ساکشن تمامی محتویاتی که داخل رحم است خارج می شود.

کورتاژ از طریق قرص

در این نوع زنان با استفاده از قرص هایی خاص می توانند برای سقط جنین اقدام کنند. واقعیتی که وجود دارد این است که نوع و روش انجام کورتاژ بسیار وابسته به مدت زمانی است که زنان باردار هستند. بنابر این باید توجه کنید که هر کسی از یک روش مناسب با وضعیت خود کورتاژ انجام می دهد.

قرص برای سقط جنین و پریود شدن

قرص برای سقط جنین و پریود شدن

قوانین مربوط به تفاوت کورتاژ با ساکشن در سقط جنین

تفاوت کورتاژ با ساکشن در سقط جنین یکی از مهم ترین سوالاتی که در زمینه کورتاژ پرسیده می شود این است که زنان باردار در چه دوره ای از بارداری اجازه این را پیدا می کنند که به لحاظ قانونی برای انجام کورتاژ اقدام کنند؟

برای پاسخ گویی به این سوال باید گفت زنانی که باردار هستند از شروع بارداری تا هفته 18 بارداری بدون هیچ گونه مراحل قانونی می توانند در صورتی که خواستار کورتاژ هستند این عمل را انجام دهند. اما بعد از این مدت یعنی زمانی که زنان هفته 18 بارداری را پشت سر گذاشتند به هردلیلی بخواهند کورتاژ انجام دهند باید مراحل قانونی آن را طی کنند. دلایل آنها مورد بررسی قرار می گیرد بعد از آن تصمیم گیری های لازم جهت صدور مجوز انجام خواهد شد.

از جمله دلایلی که موجب می شود این مجوز به زنان باردار داده شود بدین قرار است:

 • بیماریهای روحی و جسمی مادر باردار
 • اعتیاد به الکل
 • اعتیاد به مواد مخدر
 • مشکلات جسمی جنین
 • ناقص الخلقه بودن جنین

در واقع شورایی که برای صدور مجوز تشکیل می شود باید دلایلی که از سوی زن باردار ارائه می شود را منطقی و علمی بیابد تا این اجازه صادر شود. درغیر اینصورت راه حلی قانونی برای کورتاژ وجود نخواهد داشت.

خرید آمپول سقط جنین

خرید آمپول سقط جنین 

عارضه های بعد از کورتاژ

باید توجه داشته باشید که کورتاژ عوارضی را با خود به همراه دارد که باید از آنها آگاه باشید و در صورتی که لازم بود مراقبت های لازم را جهت کاهش این عوارض انجام دهید.

عارضه های بعد از کورتاژ از این قرارند:

 1. خونریزی بسیار خفیف
 2. لکه بینی در دوره های مختلف
 3. افزایش میزان حساسیت های رحمی و شکمی
 4. عفونت قارچی واژن
 5. تب و افزایش دمای بدن
 6. درد و ناراحتی در بخش هایی از بدن به خصوص رحم

تفاوت کورتاژ با ساکشن در سقط جنین بعد از آنکه این عارضه ها پیش آمد شما حتما با پزشک تان از جزئیات عوارض صحبت کنید و مراقبت های لازم را از سوی وی دریافت کنید.

قیمت قرص سایتوتک

قیمت قرص سایتوتک

نکاتی کلی و ضروری در زمینه کورتاژ

 • پیش از انجام کورتاژ نواحی درگیر جراحی یا تحت بی حسی موضعی قرار می گیرند یا اینکه زن تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد. از همین رو روشی است که درد و ناراحتی ای را متوجه زنان نمی کند.
 • کورتاژ از جمله اقداماتی است که نیازمند مراقبت های قبل و بعد از جراحی است. درواقع زنانی که می خواهند کورتاژ از طریق جراحی انجام دهند باید مواردی را رعایت کنند. برای مثال در مواردی پزشکان به زنان می گویند که 24 ساعت پیش از کورتاژ نباید که آب بنوشند.
 • تا قبل از آنکه کورتاژ وارد مراحل قانونی شود تنها کسی که می تواند و اجازه دارد برای کورتاژ تصمیم بگیرد زنان باردار هستند. بنابر این همسر زن هیچ گونه حقی برای تصمیم گیری در خصوص انجام یا عدم انجام کورتاژ ندارد.
 • بعد از کورتاژ رابطه جنسی محدود نمی شود اما باید مراقبت هایی را در این زمینه داشته باشید تا عفونتی داخل رحم ایجاد نشود تفاوت کورتاژ با ساکشن در سقط جنین.

روش های سقط جنین

روش های سقط جنین

مراقبت های بعد از کورتاژ

احتمال دارد کمردرد یا گرفتگی هایی شبیه به دردهای قاعدگی داشته باشید و در چند روز اول لخته های خون کوچکی از واژن خود خارج کنید. ممکن است تا چند هفته بعد از عمل خونریزی خفیف واژینال داشته باشید.

تفاوت کورتاژ با ساکشن در سقط جنین احتمالاً می توانید در عرض 1 یا 2 روز به بیشتر فعالیت های عادی خود بازگردید.

هر فرد با سرعت متفاوتی بهبود می یابد. مراحل زیر را دنبال کنید تا در اسرع وقت بهتر شوید.

قیمت شیاف سایتوتک چقدر است؟

سایتوتک تنها یک نمونه قرص دارد که به صورت شیاف و هم به صورت زیر زبانی مصرف می شود. منظور همان سایتوتک 200 میکروگرمی است در که در بسته بندی 14 عددی است. برای سقط جنین به 12 عدد قرص سایتوتک 200 نیاز دارید. قیمت هر روق سایتوتک به کشور سازنده آن بستگی دارد.

قیمت سایتوتک آلمانی

سایتوتک ساخت کشور آلمان در ایران موجود است بسته بندی این قرص با نمونه امریکایی متفاوت است قیمت سایتوتک آلمانی در ایران از 1 میلیون تومان در بازار آزاد فروخته می شود.

قیمت سایتوتک انگلیسی

تفاوت کورتاژ با ساکشن در سقط جنین سایتوتک انگلیسی از لحاظ ظاهری شبیه به سایتوتک آلمانی است این قرص از 900 هزار تومان در بازار آزاد فروخته می شود.

Suction v. conventional

قیمت سایتوتک هندی

سایتوتک هندی نیز بسیار در کشور یافت می شود این نمونه قرص به دلیل قیمت پایین تر از نمونه های اروپایی بسیار پر مصرف است. این قرص در ایران از 500 هزار تومان به فروش می رسد.

Dilation and Curettage With Suction

قیمت سایتوتک آمریکایی فایزر

این قرص مشابه نمونه عکس ها است که در سایت قرار گرفته است. در ایران بعضی فروشنده ها این قرص را دارند قیمت آن هم از 1200 یک میلیون و دویست هزار تومان به فروش میرسد. تفاوت کورتاژ با ساکشن در سقط جنین

ASPIRATION ABORTION

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Recipe Rating