خطرات سقط جنین نا ایمن

خطرات سقط جنین نا ایمن در اینجا نگاهی به برخی از بزرگترین خطرات مرتبط با سقط جنین “درمان های خانگی” می اندازیم.

یک سقط ناقص سقط جنینی است که به طور کامل جواب نداد. این بدان معنی است که محصولات بارداری در بدن شما باقی می مانند، بنابراین احتمالاً برای تکمیل سقط به درمان پزشکی نیاز خواهید داشت.

خرذید قرص سقط جنین

خرید قرص سقط جنین 

بدون درمان، سقط ناقص می تواند منجر به خونریزی شدید و عفونت های بالقوه تهدید کننده زندگی شود.

عفونت و خونریزی

خطرات روش های نا ایمن سقط جنین همه جراحی‌ها خطر عفونت را در بر دارند، به همین دلیل است که مراکز پزشکی سخت تلاش می‌کنند تا محیط خود را تا حد امکان استریل نگه دارند.

برخی از درمان های خانگی سقط جنین نیاز به قرار دادن ابزاری از طریق دهانه رحم برای رسیدن به رحم دارند. این بسیار خطرناک است، حتی اگر فکر می کنید که ابزار را به درستی استریل کرده اید.

خرید قرص سقط جنین بدون نسخه

خرید قرص سقط جنین بدون نسخه

عفونت در واژن، دهانه رحم یا رحم می تواند باعث آسیب دائمی از جمله ناباروری شود. عفونت در این ناحیه نیز می تواند به جریان خون شما سرایت کند و باعث مسمومیت خونی خطرناک شود .

خونریزی به هر نوع از دست دادن خون عمده اشاره دارد. اگر شما یا فردی بدون آموزش پزشکی سعی در انجام سقط جنین بر روی شما داشته باشید، در معرض خطر قطع تصادفی یک رگ خونی اصلی و خونریزی داخلی قرار خواهید داشت.

به خاطر داشته باشید که خونریزی داخلی ممکن است تا دیر نشده قابل مشاهده نباشد.

جای زخم

علاوه بر خونریزی، سقط جنین جراحی که توسط فردی بدون آموزش پزشکی انجام می شود، می تواند منجر به زخم شود خطرات روش های نا ایمن سقط جنین.

این اسکار می تواند بر اندام تناسلی خارجی و داخلی شما تأثیر بگذارد و در نتیجه ناباروری و سایر شرایط سلامتی را به همراه داشته باشد.

داروهای گیاهی ممکن است بی ضرر به نظر برسند زیرا “طبیعی” هستند. اما حتی گیاهان معمولی نیز می توانند اثرات قدرتمندی داشته باشند و به سرعت سمی شوند.

داروی سقط جنین بدون نسخه

داروی سقط جنین بدون نسخه

 

اگر بیش از مقداری که برای انسان بی خطر شناخته می شود مصرف می کنید، کبد شما باید اضافه کاری کند تا سموم اضافی و سایر ترکیبات گیاهان را فیلتر کند. این می تواند منجر به آسیب یا نارسایی کبد شود.

اثربخشی درمان های خانگی سقط جنین

بسیاری از افرادی که سعی می کنند سقط جنین را از طریق یک درمان خانگی مدیریت کنند. این کار را انجام می دهند زیرا سقط جنین غیرقانونی است یا در محل زندگی آنها محدود شده است. و از آنجایی که تحقیق در مورد فعالیت های غیرقانونی دشوار است، ما اطلاعات زیادی در مورد اثربخشی درمان های خانگی سقط جنین نداریم.

یک مطالعه کوچک در سال 2020 مستقر در تگزاس، جایی که دسترسی به سقط جنین برای بسیاری محدود است، از افرادی که به تنهایی اقدام به سقط جنین کرده بودند، نظرسنجی کردند.

خطرات سقط جنین

خطرات سقط جنین

بسیاری از آنها به جای یا در کنار داروهای سقط جنین، داروهای خانگی را امتحان کردند – عمدتاً گیاهان و ویتامین ها (43٪)، قرص های ضد بارداری یا سایر داروها، برخی غذاها، و الکل یا داروها.

هیچ یک از افرادی که به تنهایی از درمان های خانگی استفاده می کنند نگفته اند که در پایان بارداری خود موفق بوده اند.

بعد از سقط جنین چه باید کرد

کسانی که از درمان‌های خانگی استفاده می‌کردند، اغلب چندین روش را در طول هفته‌ها بدون موفقیت قبل از مراجعه حضوری به یک ارائه‌دهنده سقط جنین امتحان کردند خطرات روش های نا ایمن سقط جنین.

تحقیقات قدیمی تر از زنان روستایی تانزانیا از زنانی که با سقط جنین ناقص به مراکز درمانی مراجعه کرده بودند، در مورد اینکه چه روش های سقط جنین را امتحان کرده اند، پرسید.

دو سوم گزارش کردند که سعی کرده اند خارج از محیط بالینی یا بدون داروهای دارویی سقط جنین کنند. بیش از یک سوم گفتند که از گیاهان استفاده کرده اند.

سقط جنین ایمن

سقط جنین ایمن

محققان دریافتند که از 21 گونه گیاهی شرکت‌کننده گزارش شده که از آن استفاده می‌کنند، 16 گونه توانایی تشویق انقباضات رحمی را داشتند. با این حال، استفاده از گیاهان برای سقط جنین با خطر بالایی از عوارض همراه است، از جمله سقط جنین ناقص که نیاز به مراقبت های پزشکی بعدی دارد.

خطرات روش های نا ایمن سقط جنین به طور کلی، بیشتر درمان‌های خانگی سقط جنین نه تنها خطرناک، بلکه بی‌اثر نیز به نظر می‌رسند.

ایا راه رفتن زیاد باعث سقط جنین میشود

شما بدون توجه به جایی که زندگی می کنید، گزینه های دیگری دارید

اگر تصمیم گرفته اید که سقط جنین برای شما مناسب است، جایگزین های ایمن و قانونی برای گیاهان دارویی، آسیب رساندن به خود و روش های خارج از کلینیک وجود دارد – و همچنان می توانید سقط جنین خود را در خانه مدیریت کنید.

خرید قرص سایتوتک

خرید قرص سایتوتک در داروخانه

دو نوع اصلی سقط جنین وجود دارد:

  • سقط جنین پزشکی سقط جنین پزشکی شامل مصرف قرص یا حل کردن دارو در واژن یا داخل گونه است. سقط جنین دارویی را می توان با خیال راحت در خانه مدیریت کرد.
  • سقط جنین جراحی. سقط جنین یک روش پزشکی است که شامل ساکشن می شود. این کار توسط یک ارائه دهنده در یک مرکز پزشکی انجام می شود، و شما معمولاً می توانید پس از عمل به خانه بروید تا زمانی که شخصی را برای رانندگی با شما بیاورید.

خطرات روش های نا ایمن سقط جنین هنگام بررسی گزینه های خود، به یاد داشته باشید که سقط جنین پزشکی معمولا فقط تا هفته 12 بارداری توصیه می شود.

اکثر ایالت ها سقط جنین بعد از 20 تا 24 هفته یا پایان سه ماهه دوم بارداری را مجاز نمی دانند. آنها معمولاً فقط پس از این مرحله انجام می شوند که بارداری خطر جدی برای سلامتی داشته باشد.

SAFE AND UNSAFE ABORTION

داروهای سقط جنین بدون نسخه و نسخه ای

مصرف بیش از دوز توصیه شده از هر داروی بدون نسخه یا نسخه ای هرگز ایده خوبی نیست. حتی ویتامین ها و مکمل ها در صورت مصرف بیش از حد می توانند خطراتی را ایجاد کنند.

آنهایی که آسیب مستقیم ایجاد نمی کنند ممکن است بی اثر باشند. به عنوان مثال، علیرغم برخی افسانه ها، ویتامین C نمی تواند باعث سقط جنین شود خطرات روش های نا ایمن سقط جنین.

همچنین هرگز نباید از الکل یا مواد مخدر جرم‌انگیز برای تلاش برای سقط جنین استفاده کنید و همچنین نباید درگیر خودآزاری باشید. شما سزاوار مراقبت سقط جنین ایمن، دلسوزانه و بدون قضاوت هستید – و گزینه هایی در دسترس هستند.

abortion

تفاوت بین سقط جنین ایمن و ناایمن چیست؟

برای اینکه سقط جنین ایمن تلقی شود، باید معیارهای زیر را داشته باشد:

  • این روش توسط WHO توصیه شده است و با دوره حاملگی مناسب است (تا چه اندازه در دوران بارداری هستید)
  • این روش توسط یک متخصص آموزش دیده انجام می شود

خطرات روش های نا ایمن سقط جنین سقط ناایمن سقط جنینی است که تمام معیارهای فوق را برآورده نمی کند.

Unsafe abortion: A preventable danger

عوارض بعد از سقط جنین

برخی از کارشناسان استفاده می کنند سه طبقه مختلف سقط جنین را دسته بندی کنید: ایمن، کمتر ایمن و کم خطر.

  • سقط جنین ایمن هر دو معیار فوق را پر می کند.
  • سقط جنین های کمتر ایمن یکی از معیارهای فوق را پر می کند، اما نه هر دو.
  • کمترین سقط جنین ایمن هیچ یک از معیارهای فوق را رعایت نمی کند خطرات روش های نا ایمن سقط جنین.

مردم اغلب از اصطلاحات «سقط جنین ایمن» و «سقط جنین قانونی» به جای یکدیگر استفاده می کنند، اما سقط جنین ایمن همیشه قانونی نیست و بالعکس خطرات روش های نا ایمن سقط جنین.

با این گفته، قوانین محدود کننده سقط جنین می تواند دسترسی به مراقبت های ایمن سقط جنین را دشوارتر کند. به همین دلیل است که سقط جنین های ناایمن در کشورهایی که سقط جنین غیرقانونی است، شایع تر است.

Unsafe Abortion

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Recipe Rating