خطرات حاملگی در سنین بالا

خطرات حاملگی در سنین بالا  بارداری یکی از دوره‌های لذت بخش و مهم در زندگی هر زن است که با بالا رفتن سن می‌تواند دشوارتر و پرخطر باشد. این نگرانی همیشه در میان زنان وجود دارد که با بالا رفتن سن، قدرت باروری خود را از دست بدهند، اما بیشتر زنان می‌توانند تا سنین 35 سالگی باردار شده و فرزند سالمی را به دنیا بیاورند. اما این بدان معنا نیست که سن تاثیری بر بارداری سالم نداشته باشد. سن یکی از فاکتورهای مهم و تاثیرگذار بر بارداری است که می‌تواند عوارض و مشکلاتی از جمله: زایمان زودرس، سقط جنین، نقص مادرزادی، چندقلو زایی و غیره را به دنبال داشته باشد. به همین دلیل است که مادرانی که در سنین بالا باردار می‌شوند نیاز به مراقبت‌های بیشتری خواهند داشت. خرید قرص سقط جنین در تهران خرید قرص سایتوتک در مشهد خرید قرص میزوپروستول در اصفهان

از نظر پزشکی بارداری در سن بالا، یعنی بارداری در سن بالای 35 سالگی و تجربه نشان داده است که زنانی که در سنین بالای 35 سالگی باردار می‌شوند، نسبت به زنانی که سنین 20 تا 30 سالگی باردار می‌شوند، بارداری سخت‌تری خواهند داشت. عوارض و مشکلاتی که در بارداری با سنین بالا وجود دارد، عبارتند از: خرید قرص سقط جنین در تهران خرید قرص سایتوتک در مشهد خرید قرص میزوپروستول در اصفهان

خرید قرص سایتوتک در داروخانه

خرید قرص سایتوتک در داروخانه

مشکلات باروری خطرات حاملگی در سنین بالا

خطرات حاملگی در سنین بالا  از مهم‌ترین مشکلاتی که در بارداری با سنین بالا وجود دارد، کاهش تعداد تخمک‌های باقی مانده و کاهش کیفیت آنها است. این موضوع احتمال بارداری را کاهش می‌دهد و زوجین باید مدت زمان بیشتری برای باردار شدن تلاش کنند. در واقع از سن 35 سالگی به بعد، تخمک‌ها سخت‌تر با اسپرم مرد بارور می‌شوند و همین موضوع درصد باردار شدن شما را پایین می‌آورد.

  • سقط جنین و مرده زایی

با بالا رفتن سن مادر، خطر سقط جنین و مرده زایی افزایش پیدا می‌کند. تحقیقات نشان می‌دهد، افزایش خطر سقط جنین ممکن است به دلیل کاهش کیفیت تخمک مادر در سنین بالا و یا بروز برخی از بیماری‌ها مانند فشار خون بالا و یا دیابت در مادر باشد.

سقط جنین با قرص سایتوتک

سقط جنین با قرص سایتوتک

  • زایمان زودرس

زایمان زودرس و تولد نوزادی با وزن کم یکی دیگر از مشکلاتی است که ممکن است در بارداری با سنین بالا اتفاق بیفتد. منظور از زایمان زودرس، تولد جنین قبل از هفته 37 بارداری است که در این صورت جنین بصورت کامل رشد نکرده و ممکن است در بدو تولد و یا مراحل بعدی زندگی دچار مشکلات سلامتی شود.

مشکلات کروموزومی و سقط جنین در سنین بالا

نوزادانی که از مادران با سنین بالا متولد می‌شوند بیشتر در معرض خطر ابتلا به برخی از بیماری‌های کروموزومی مانند سندرم دان هستند. این نقایص مادرزادی که از بدو تولد با نوزاد همراه است، می‌تواند در ظاهر و عملکرد نوزاد تاثیر بگذارد.

قیمت قرص سقط جنین

قیمت قرص سقط جنین

  • افزایش احتمال نیاز به سزارین

خطرات حاملگی در سنین بالا  هرچه سن مادر در زمان بارداری بیشتر باشد، احتمال به دنیا آوردن نوزاد از طریق عمل سزارین بیشتر است. سزارین مانند هر عمل جراحی دیگر نیاز به بیهوشی داشته و احتمال بروز عفونت و واکنش به بیهوشی و عوارض بعد از آن بیشتر است.

علائم اولیه‌ بارداری

علائم اولیه‌ بارداری

  • چندقلوزایی

احتمال چندقلو باردار شدن در زنان با سنین بالا بیشتر از زنان جوان است. این مسئله ممکن است به دلیل برخی از تغییرات هورمونی با افزایش سن در مادر و یا در اثر برخی از درمان‌های باروری نیز بوجود آید. تغییرات هورمونی می‌تواند باعث آزاد شدن بیش از یک تخمک بصورت همزمان شود. چند قلویی می‌تواند مشکلاتی نظیر زایمان زودرس، دیابت بارداری، مشکلات رشد در جنین و پره اکلامپسی را ایجاد کند.

دیابت بارداری خطرات حاملگی در سنین بالا

خطر ابتلا به دیابت بارداری در زنان با سنین بالا بیشتر است.این نوع دیابت فقط در دوران بارداری رخ می‌دهد و باعث افزایش قند خون یا گلوکز می‌شود. افراد مبتلا به دیابت بارداری باید قند خون خود را از طریق رژیم غذایی و فعالیت‌های بدنی کنترل کنند و در برخی موارد نیاز به مصرف دارو دارند. دیابت بارداری در صورتی که درمان و کنترل نشود، می‌تواند باعث رشد بیش از حد جنین، زایمان زودرس، نقص مادرزادی، سقط جنین و پره اکلامپسی شود.

بارداری خارج رحم

بارداری خارج رحم

خرید قرص سقط جنین در تهران خرید قرص سایتوتک در مشهد خرید قرص میزوپروستول در اصفهان

  • فشار خون بالا

خطرات حاملگی در سنین بالا  خطر ابتلا به فشار خون بالا در مادران باردار 35 سال به بالا بیشتر است. اگر در دوران بارداری دچار فشار خون بالا شدید، باید بیشتر به پزشک مراجعه کنید. همچنین، ممکن است لازم باشد نوزاد خود را قبل از موعد مقرر به دنیا بیاورید تا از عوارض جلوگیری کنید.

 

فواید بارداری در سنین بالا چیست؟

تشکیل خانواده یک تصمیم شخصی در زندگی هر فرد است و بسیاری از افراد ممکن است آن را در سنین بالاتر انجام دهند. مطالعات نشان می‌دهد که افرادی که بچه دار شدن را به هر دلیلی به سنین 35 سالگی یا بالاتر از آن به تعویق می‌اندازند، از مزایای بیشتری برخوردار هستند. با بالا رفتن سن، افراد آمادگی بیشتری چه از نظر مالی و چه از نظر معنوی برای بچه دار شدن دارند. علاوه بر آن با پیشرفت علم و فناوری‌های کمک باروری، بسیاری از افراد بارداری خود را به تعویق می‌اندازند و اینگونه تجربه بیشتری در زندگی کسب کرده و می‌توانند پدر و مادر بهتری باشند خطرات حاملگی در سنین بالا .

خطرات سقط جنین

خطرات سقط جنین

بارداری در سن بالا در طب سنتی

در طب سنتی، بارداری در سن بالای 35 سال می‌تواند مشکلات و عوارض بیشتری نسبت به بارداری در سنین 20 تا 30 سالگی داشته باشد. بارداری در سنین بالا می‌تواند بسیار دشوار و در برخی موارد امکان ناپذیر باشد. طبق تحقیقات انجام شده در بین زنان باردار با سنین 18 تا 34، 35 تا 40 و 40 به بالا، با افزایش سن مادر، بروز بسیاری از بیماری‌ها و عوارض افزایش پیدا کرده است.

بارداری در سن بالا از نظر اسلام

بارداری یک امر طبیعی است که دختران بعد از رسیدن به سن بلوغ توانایی باردار شدن دارند. از آنجایی که باردار شدن به افراد و توانایی جسمی و شرایط زندگی آنها بستگی دارد، اسلام دستور خاصی درباره سن بارداری نداده است. خرید قرص سقط جنین در تهران خرید قرص سایتوتک در مشهد خرید قرص میزوپروستول در اصفهان

Pregnancy at Age 35 Years 

بارداری در سن بالای 40 سالگی (بارداری در سن 43، 45 و 48 سالگی)

از نظر پزشکی بارداری از سن 35 سالگی به بالا می‌تواند عوارض و مشکلاتی را برای سلامتی مادر و جنین به همراه داشته باشد. بسیاری از افراد به هر دلیل ممکن است بارداری خود را به تعویق بیندازند. بارداری در سن بالا 40 سال تا آنجا که عوامل خطر مادر و یا جنین را تهدید نکند و همراه با مراقبت‌های ویژه و انجام آزمایشات و غربالگری‌ها باشد، قابل تامل و امکان پذیر است. اما مادر باید خود را برای عوارضی همچون بروز برخی از بیماری‌ها، سقط جنین، زایمان زودرس و غیره آماده کند.

Pregnancy after 35

بارداری در سن 50 سالگی

خطرات حاملگی در سنین بالا  هر زن با تعداد مشخصی تخمک متولد می‌شود. شما در زمان تخمک گذاری در هر سیکل قاعدگی یک تخمک آزاد می‌کنید. در صورتیکه این تخمک با اسپرم مرد تشکیل لقاح دهد، باردار خواهید شد. و کیفیت آنها کاهش پیدا می‌کند و حتی ممکن است با اسپرم مرد تشکیل لقاح ندهد. بنابراین می‌توان گفت که احتمال باردار شدن در سن 50 سالگی بسیار پایین است و در صورت بارداری، عوارض و مشکلات زیادی وجود خواهد داشت.

pregnancy over 40

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Recipe Rating