خطر سقط در سه ماهه دوم

خطر سقط در سه ماهه دوم ما در مورد سقط جنین (یا سقط خود به خود) صحبت می کنیم که بارداری قبل از زنده ماندن جنین یا جنین به پایان برسد، یعنی تقریباً قبل از هفته 22 بارداری.

اکثریت قریب به اتفاق سقط جنین (80-90٪) در سه ماهه اول بارداری رخ می دهد و با مشکلات خاص جنین مرتبط است. اتفاق می افتد که بارداری بعد از هفته دوازدهم بارداری به پایان می رسد و در این موارد از سقط دیررس صحبت می کنیم.

سقط جنین با قرص سایتوتک

سقط جنین با قرص سایتوتک

سقط جنین معمولاً با علائم زیر ظاهر می شود: خونریزی و درد در قسمت تحتانی شکم. این دردها می تواند شبیه دردهای قبل از قاعدگی یا انقباضات زایمان برای زنانی باشد که آنها را تجربه می کنند. اما کاملاً ممکن است که هیچ علامتی نداشته باشد. سقط جنین خیلی زود، که به عنوان “بارداری شیمیایی” نیز شناخته می شود، اغلب با اواخر دوره قاعدگی مقایسه می شود. همچنین اتفاق می‌افتد که حاملگی به طور ناگهانی و بدون علائم خاصی و بدون اینکه زن متوجه شود به پایان می‌رسد. این سونوگرافی است که نشان می دهد قلب جنین از کار افتاده است.

هر زنی که در دوران بارداری دچار خونریزی و/یا درد می شود باید در اسرع وقت با یک متخصص مشورت کند. از رفتن به اورژانس نزدیکترین بیمارستان حتی در شب تردید نکنید . بیماری سقط جنین یک اورژانس زنانه محسوب می شود.

خرید قرص سقط جنین با قرص سایتوتک

سقط جنین با قرص سایتوتک اگر سونوگرافی نشان داد که سقط جنین قبلاً رخ داده است یا در حال انجام است، اطمینان حاصل می کنیم که خروج جنین کامل شده است و همه چیز با معاینه دوم، 7 تا 10 روز بعد، به خوبی انجام شده است. در موارد خاص، سطح بتا hCG (هورمون بارداری) را نیز کنترل می کنیم. ما به بیماران خود توضیح می دهیم که در صورت تب یا ترشحات بدبوی واژن، به دلیل خطر ابتلا به عفونت، باید سریعاً مشورت کنند.

چگونه قرص سقط جنین تهیه کنیم

 

چگونه قرص سقط جنین تهیه کنیم

 

 

هنگامی که سونوگرافی نشان داد که سقط جنین ناقص است یا اینکه حاملگی متوقف شده است، می‌توانیم با دارو یا جراحی، آسپیراسیون و/یا کورتاژ درمان کنیم.

راهکار سقط مکرر

خطر سقط در سه ماهه دوم هنگامی که یک زن سه بار سقط جنین متوالی داشته باشد، آن را “سقط جنین مکرر” می نامیم. واحد باروری در بیمارستان سیون مجموعه ای از آزمایشات را ارائه می دهد تا در صورت وجود مشکل، علل مشکل را مشخص کند تا یک درمان مناسب را برنامه ریزی کند.

بهبودی پس از سقط دارویی

 

بهبودی پس از سقط دارویی

 

 

خطر اصلی حاملگی خارج از رحم است. این تنها 2 درصد از بارداری ها را شامل می شود، اما یک اورژانس حیاتی برای زنان است. در واقع، رشد تخمک در یک لوله یا در دهانه رحم می تواند منجر به خونریزی شدید شود و پیش آگهی حیاتی بیمار را تهدید کند. بنابراین ضروری است که بتوانید سریع عمل کنید، جراحی یا با دارو. پریود دیررس همراه با درد در ناحیه زیر شکم و خونریزی را نباید دست کم گرفت. خطرات حاملگی خارج از رحم را باید در نظر داشت و فوراً با آن مشورت کرد.

علت سقط جنین

خطر سقط در سه ماهه دوم هر چه زودتر سقط جنین رخ دهد، احتمال اینکه به دلیل ناهنجاری های کروموزومی در جنین باشد، بیشتر می شود. از سوی دیگر، سقط های خود به خودی که در سه ماهه دوم بارداری اتفاق می افتد، به طور کلی با مشکلات سلامتی مادر (جفت، ناهنجاری های تشریحی رحم، مشکلات غدد درون ریز، عوامل عفونی، محیطی و غیره) مرتبط است.

چه چیزی باعث سقط جنین می شود

 

چه چیزی باعث سقط جنین می شود

 

 

خطر سقط جنین با افزایش سن مادر افزایش می یابد. یک زن 20 ساله تنها 10 درصد احتمال سقط جنین دارد، در حالی که در 40 سالگی خطر سقط جنین به 40 تا 50 درصد و حتی 80 درصد بعد از 45 سالگی افزایش می یابد.

آیا رفتارهایی وجود دارد که باید از آنها اجتناب کرد تا خطر سقط جنین را محدود کرد؟

خطر سقط در سه ماهه دوم اکثریت قریب به اتفاق سقط های زودهنگام ناشی از ناهنجاری های کروموزومی در جنین است. گفتنی است، مهم است که مادر از دخانیات، الکل و البته همه مواد مخدر خودداری کند، زیرا نمی توان گفت چه میزان سرمی برای جنین مضر است. داشتن یک زندگی سالم و ادامه داشتن عادات خوب از نظر رژیم غذایی و ورزش توصیه می شود.

سقط جنین با ال دی

 

سقط جنین با ال دی

 

 

در صورت سقط جنین معمولاً هیچ عارضه جسمی وجود ندارد. با این حال، خطر عفونت آندومتر (اندومتریت) وجود دارد، از این رو پیگیری اهمیت دارد. در واقع، دهانه رحم حتی در هنگام سقط جنین خود به خود کمی باز می ماند. باکتری ها می توانند از واژن خارج شده و باعث عفونت شوند. در صورت سقط جنین که نیاز به یک یا چند کورتاژ دارد، گاهی اوقات اتفاق می افتد که بهبود ضعیف رحم، لانه گزینی تخمک را دشوارتر می کند. بنابراین ممکن است مواردی از ناباروری ثانویه مرتبط با سقط جنین و به دنبال آن عوارض باشد، اگرچه این امر به ندرت اتفاق می افتد.

بارداری مجدد بعد از سقط جنین

خطر سقط در سه ماهه دوم پس از یک سقط بدون عارضه، شانس باردار شدن و به پایان رساندن بارداری مانند هر زن دیگری است. از سوی دیگر سقط های مکرر می تواند نشانه ای از مشکل باروری باشد که نیاز به بررسی های عمیق تری دارد.

Miscarriage at 16 Weeks Pregnant

تجربه سقط جنین هرگز تجربه آسانی نیست، به خصوص که موضوع یک تابو واقعی باقی مانده است. هر زن منحصر به فرد است و تجربه او نیز منحصر به فرد است. برخی از زنان می خواهند هر چه سریعتر باردار شوند. دیگران برای غم از دست دادن به زمان نیاز دارند. سپس اقلیت کوچکی از زنان وجود دارند که سقط جنین را به عنوان تسکین تجربه می کنند، زیرا جرات نداشتند تصمیم خود را برای خاتمه دادن به بارداری بگیرند.

علاوه بر غم و اندوه ناشی از از دست دادن، مادر اغلب با احساس گناه و شرمندگی غلبه می کند. او احساس می کند که نگهبان کودکی است که در حال حمل است. اگر مشکلی پیش بیاید، او (به اشتباه!) کاملاً مسئول است. این یک احساس غیر منطقی اما طبیعی است. یادآوری این نکته مهم است که سقط جنین زودهنگام یک رویداد عادی و عادی است که طبیعت از طریق آن جنین های زنده را انتخاب می کند.

Miscarriage statistics

علائم سقط جنین در هفته دهم

ما سعی می کنیم بیماران آسیب پذیر را شناسایی کنیم و از آنها حمایت روانی می کنیم: ماماهای مشاور ، روانپزشکان کودک و روانپزشک رابط می توانند در هر زمان به آنها کمک کنند. گاهی اوقات راحت تر است که به یک متخصص اعتماد کنید، اما می تواند مصنوعی نیز باشد. به همین دلیل است که من همیشه به بیماران خود توصیه می کنم که از عزیزان خود نیز حمایت کنند خطر سقط در سه ماهه دوم.

زنان زیادی هستند که این مصیبت را به عنوان یک شکست شخصی تجربه می کنند. سوالی که اغلب پیش می آید این است که “چه اشتباهی انجام دادم؟” “. پاسخ البته «هیچ، مطلقاً هیچ» است. من همیشه سعی می‌کنم از احساس گناه بیمارانی که احساس مسئولیت می‌کنند یا احساس شرمندگی می‌کنند، خلاص شوم. من به آنها یادآوری می کنم که این یک پدیده بیولوژیکی است که کاملاً خارج از کنترل آنها است. آنها مطلقاً هیچ کاری نمی توانند در مورد آن انجام دهند، اگرچه پذیرش آن دشوار است.

Minimizing the Risk of Miscarriage

توصیه هایی برای جلوگیری از سقط جنین

خطر سقط در سه ماهه دوم مهم است که تجربه فردی هر زن و هر زوج را در نظر بگیرید. سخت است که خودتان را جای آنها بگذارید و نصیحت کنید. من سعی می کنم به بیمارانم اطمینان دهم و به آنها توضیح دهم که آنها را دنبال می کنند تا بررسی کنند که همه چیز خوب پیش می رود. مهم است که آنها بتوانند به نزدیکان خود اعتماد کنند، در مورد تجربه خود بدون شرم یا گناه صحبت کنند. یافتن حمایت برای غلبه بر این مصیبت ضروری است.

Understanding Second Trimester Miscarriage

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Recipe Rating