قرص میفپریستون

قرص میفپریستون یکی از 2 دارویی است که برای سقط جنین دارویی مصرف می شود. داروی دیگر میزوپروستول است.

شما ابتدا میفپریستون را مصرف می کنید – هورمونی را در بدن شما مسدود می کند که به بارداری پایان می دهد. سپس میزوپروستول مصرف می کنید – این باعث گرفتگی و خونریزی می شود که باعث می شود بافت بارداری از طریق واژن از رحم شما خارج شود .

خرید قرص سقط جنین

خرید قرص سقط جنین 

این داروها گاهی اوقات “قرص های سقط جنین” نامیده می شوند، و آنها یک راه بسیار مطمئن برای سقط جنین زودرس هستند .

شما همچنین می توانید با خیال راحت سقط دارویی را فقط با استفاده از میزوپروستول انجام دهید .

آیا قرص میفپریستون جلوگیری از بارداری است؟

نه – اینها در واقع داروهای بسیار متفاوتی هستند . قرص های سقط جنین مانند میفپریستون به بارداری که از قبل وجود داشته پایان می دهد. این قرص های صبح روز بعد مانند پلن B در وهله اول به جلوگیری از باردار شدن شما کمک می کند.

قرص های صبح روز بعد – که به آن ها پیشگیری از بارداری اضطراری نیز گفته می شود – نوعی پیشگیری از بارداری هستند . آنها به تاخیر در تخمک گذاری کمک می کنند ، بنابراین اسپرم و تخمک نمی توانند به هم برسند. می توانید قرص صبح روز بعد را تا 5 روز پس از رابطه جنسی محافظت نشده مصرف کنید ، قبل از اینکه بارداری شانسی داشته باشد. اما اگر قبلاً باردار هستید، قرص های صبحگاهی باعث سقط جنین نمی شوند.

سقط جنین خانگی

سقط جنین خانگی

میفپریستون به سقط جنین کمک می کند – شما از آن در زمان بارداری استفاده می کنید. می توانید تا 11 هفته پس از اولین روز آخرین قاعدگی از قرص های سقط جنین استفاده کنید .

می توانید میفپریستون را بدون نسخه مصرف کنید ؟

خیر. شما فقط می توانید میفپریستون را از پزشک یا پرستار – مانند مواردی که در Planned Parenthood – یا سایر ارائه دهندگان سقط جنین دریافت کنید . و شما فقط می توانید میفپریستون را در شهر هایی دریافت کنید که سقط جنین قانونی است .

https://zanansalamat.com/pills-for-abortion/

اکثر سقط جنین های دارویی در ایالات متحده از دو داروی مختلف استفاده می کنند: میفپریستون و میزوپروستول. اخیراً، سازمان های ضد سقط جنین از FDA شکایت کردند تا قرص سقط جنین میفپریستون را ممنوع کند، حتی اگر بیش از 20 سال است که به طور ایمن در ایالات متحده استفاده می شود. این پرونده در حال تعلیق است، و هم میفپریستون و هم میزوپروستول در شهر هایی که سقط جنین هنوز قانونی است، قانونی باقی می مانند .

اما آیا می دانستید که می توانید تنها با استفاده از میزوپروستول سقط دارویی داشته باشید؟ در اینجا چیزی است که باید در مورد سقط جنین دارویی فقط با میزوپروستول بدانید.

میزوپروستول بی خطر است .

قرص سقط جنین چیست

 

قرص سقط جنین چیست

 

قرص میفپریستون برای سقط جنین ایمن

میلیون ها نفر برای چندین دهه از میزوپروستول برای پایان ایمن بارداری اولیه استفاده کرده اند. سازمان‌های پزشکی معتبر مانند کالج آمریکایی متخصصان زنان و زایمان ، Ipas و سازمان بهداشت جهانی توافق دارند که سقط جنین فقط با میزوپروستول یک راه مطمئن برای سقط جنین دارویی است. استفاده از میزوپروستول تنها کمتر از 1 درصد عوارض دارد. میزوپروستول همچنین برای مدیریت سقط جنین و پیشگیری و درمان زخم ها استفاده می شود. هیچ خطری برای بارداری آینده یا سلامت کلی شما وجود ندارد.

 

قرص سایتوتک برای بارداری

 

قرص سایتوتک برای بارداری

 

هنگامی که میزوپروستول مصرف می کنید، در طول سقط جنین دچار گرفتگی و خونریزی خواهید شد که کاملا طبیعی است. پرستار یا پزشک شما در مورد همه چیزهایی که اتفاق خواهد افتاد با شما صحبت می کند و می تواند به هر سؤالی که ممکن است داشته باشید پاسخ دهد. اکثر افراد می توانند یک روز پس از سقط دارویی به فعالیت های عادی خود بازگردند.

میزوپروستول موثر است .

اینکه میزوپروستول چقدر خوب کار می کند بستگی به مدت زمان بارداری شما، نحوه مصرف دارو و تعداد دوزهای مصرفی شما دارد. سقط جنین فقط با میزوپروستول 85 تا 95 درصد مواقع موثر است. اگر جواب نداد، ممکن است لازم باشد دوز دیگری مصرف کنید یا ممکن است نیاز به سقط جنین در کلینیک داشته باشید .

میزوپروستول موجود است .

چگونه قرص میفپریستون را استفاده کنم

می‌توانید میزوپروستول (یا نسخه‌ای برای آن) را از پزشک، پرستار، کلینیک بهداشتی یا مرکز بهداشت برنامه‌ریزی شده والدین دریافت کنید . ممکن است بتوانید قرص های سقط جنین را به صورت رایگان یا با هزینه کم تهیه کنید. در برخی از شهر ها، می‌توانید یک قرار آنلاین یا از راه دور بگیرید و میزوپروستول خود را برایتان پست کنید یا از داروخانه محلی تحویل بگیرید.

برای اطلاع از خدمات موجود در منطقه خود، با نزدیکترین مرکز بهداشت والدین برنامه ریزی شده خود تماس بگیرید .

بیش از یک راه برای مصرف میزوپروستول وجود دارد .

چند راه مختلف برای مصرف میزوپروستول وجود دارد. می توانید قرص ها را در واژن (واژن)، زیر زبان (زیر زبان) یا در دهان بین گونه ها و لثه ها (باکال) قرار دهید. دارو به آرامی تجزیه می شود و بدن شما دارو را از طریق پوست واژن یا دهان جذب می کند. پزشک یا پرستار شما با توجه به شرایط شما بهترین راه را برای مصرف قرص ها به شما می گوید.

قبل از مصرف قرص های سقط جنین چه کاری باید انجام دهم؟

یکی از ما پرسید: فردا قرار دارم قرص سقط جنین بگیرم. برای آماده شدن باید چیکار کنم؟ قبل از مصرف قرص سقط جنین چه بخورم؟

Mifepristone Pregnancy

طبیعی است که قبل از سقط سقط سوال داشته باشید. چک لیست گام به گام ما می تواند به شما کمک کند تا احساس آمادگی کنید، چه در حال سقط جنین در کلینیک باشید و چه از قرص های سقط جنین استفاده کنید. در اینجا اصول اولیه وجود دارد:

قبل از سقط دارویی کار زیادی لازم نیست انجام دهید ، و می توانید قبل از مصرف قرص ها هر چه می خواهید بخورید. اگر کار دیگری برای آماده سازی لازم است انجام دهید، پرستار یا پزشک به شما اطلاع می دهند. و دستورالعمل های کتبی در مورد نحوه مصرف قرص هایتان را به شما می دهند. در صورت داشتن هر گونه سوال یا نگرانی، شماره‌ای دریافت خواهید کرد که می‌توانید 24 ساعته با آن تماس بگیرید، بنابراین بدانید که در طول این فرآیند به یک متخصص دلسوز دسترسی خواهید داشت.

Mifepristone (Mifeprex)

خونریزی هنگام سقط جنین

در حین سقط دارویی خونریزی و گرفتگی زیادی خواهید داشت، بنابراین از قبل برنامه ریزی کنید تا آن را راحت تر کنید. روزی که آخرین دوز دارو را مصرف می‌کنید، سعی کنید در خانه یا جایی باشید که برای استراحت شما راحت باشد. همچنین ممکن است بخواهید اگر به چیزی نیاز دارید، شخصی را که به آن اعتماد دارید (یا نزدیکتان) داشته باشید. روند سقط جنین ممکن است چندین ساعت طول بکشد، بنابراین ایده خوبی است که تقویم روزانه خود را پاک کنید.

پدهای ماکسی، غذای راحتی، کتاب، فیلم یا هر چیزی که دوست دارید برای گذراندن زمان ذخیره کنید. مطمئن شوید که مقداری داروی ضد درد (مانند ایبوپروفن یا استامینوفن ) دارید ، اما آسپرین مصرف نکنید زیرا باعث خونریزی بیشتر شما می شود. دوش گرفتن، نشستن روی توالت، استفاده از پد گرم کننده یا بطری آب گرم روی شکم و اینکه کسی پشت شما را بمالد نیز می تواند کمک کننده باشد.

Mifepristone for Medical

ممکن است 1 یا 2 روز بعد احساس خستگی کنید، اما باید به زودی به حالت عادی بازگردید. در صورت تمایل می توانید روز بعد به محل کار، مدرسه، رانندگی و بسیاری از فعالیت های عادی دیگر برگردید. اما کارهای سخت یا ورزش های سنگین را برای چند روز انجام ندهید. اگر بعد از گذشت چندین روز احساس بهبودی نکردید، با پزشک یا مرکز بهداشتی خود تماس بگیرید.

Mifepristone Tablets

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Recipe Rating