دیسک کمر در بارداری

دیسک کمر در بارداری فتق دیسک دردناک است. فتق دیسک در دوران بارداری می تواند حتی دردناک تر باشد. جالب توجه است که این وضعیت می تواند در زنان باردار به دلیل افزایش وزن مورد انتظار و افزایش فشار روی ستون فقرات شایع باشد. در برخی موارد، زنان علائم فتق دیسک را در دوران بارداری خود تجربه نمی کنند و نمی دانند که این دیسک وجود دارد. از سوی دیگر، فتق دیسک ممکن است باعث درد شدید در زنان باردار شود که ممکن است با رشد جنین بدتر شود.

خرید قرص سایتوتک در داروخانه

 

خرید قرص سایتوتک در داروخانه

 

OBGYN شما ممکن است به استراحت در بستر تا زمان تولد نوزاد نیاز داشته باشد تا از عوارض بعدی جلوگیری شود. برای اطمینان از سلامت و ایمنی فرزندتان، ضروری است که به توصیه های متخصص OBGYN و ستون فقرات خود توجه کنید. همانطور که قبلاً اشاره کردیم، ممکن است بخواهید یک قرار ملاقات با دکتر مارک جیووانینی تعیین کنید تا در مورد گزینه های درمانی فتق دیسک خود پس از زایمان صحبت کنید.

توصیه ها و اطلاعات مندرج در این مقاله فقط برای اهداف آموزشی است و به منظور جایگزینی یا مقابله با توصیه یا قضاوت پزشک نیست. لطفاً همیشه قبل از هرگونه توصیه ای که در اینجا یا هر مطلب پزشکی آموزشی دیگر آموخته اید، با پزشک خود مشورت کنید.

آیا بارداری میتواند باعث دیسک کمر شود

دیسک کمر در بارداری اول از همه، بارداری به ندرت علت مستقیم فتق دیسک است. بعید است که بیمار از یک مورد شدید پوکی استخوان رنج می برد یا اخیراً دچار آسیب تروماتیک در ناحیه کمر شده باشد، بعید است که فتق دیسک در بارداری یک زن ایجاد شود. همانطور که قبلا اشاره کردیم، سایر عوامل کاهش دهنده ممکن است در ایجاد فتق دیسک در دوران بارداری نقش داشته باشند، مانند یک بیماری زمینه ای، آسیب از قبل موجود، یا آسیب اخیر. با این وجود، برای زنان شایع‌تر است که کمردرد و دردهای عمومی را تجربه کنند که ناشی از تغییراتی است که در بدن و اطراف ستون فقرات رخ می‌دهد.

علائم تهدید به سقط

 

علائم تهدید به سقط

 

 

برای در نظر گرفتن همه چیز، فتق دیسک در واقع در مردان بین سنین 30 تا 50 سال شایع‌تر است. زنان ممکن است دچار فتق دیسک شوند و همچنین می توانند در سنین پایین به آن مبتلا شوند. در واقع، 90 درصد از افراد بین 25 تا 55 سال به طور معمول دچار فتق دیسک در قسمت تحتانی ستون فقرات کمری می شوند. فتق دیسک که بالاتر از سطح L4/5 و L5/S1 ایجاد می شود در افراد بالای 55 سال شایع تر است دیسک کمر در بارداری.

 

کارهایی که در هنگام دیسک کمر باید انجام داد

دیسک کمر در بارداری برای زنانی که در طول بارداری خود دچار درد متوسط ​​تا شدید فتق دیسک می‌شوند، مهم است که مثبت بمانند و این وضعیت توسط یک متخصص ستون فقرات بررسی و نظارت شود، مانند دکتر مارک جیووانینی از NeuroMicroSpine. موارد خفیف تا متوسط ​​فتق دیسک به طور کلی از نظر سلامت و ایمنی زن و نوزادش مشکل ساز نیست. با این حال، موارد شدید ممکن است به نوعی درمان یا مداخله نیاز داشته باشد.

درد بعد از سقط جنین

همچنین بیماران باید توجه داشته باشند که کمردرد و درد لگن در دوران بارداری به خصوص در سه ماهه سوم شایع است. حفظ ذهنیت مثبت و آموزش خود در مورد فتق دیسک برای داشتن یک بارداری صاف و بدون مشکل حیاتی است. اگر درد دارید، با OB/GYN خود در مورد گزینه های درمانی محافظه کارانه (مانند NSAID ها، استراحت در بستر، ورزش های ایمن و غیره) صحبت کنید تا از آسیب یا درد بیشتر جلوگیری کنید.

درد سقط جنین با قرص

 

درد سقط جنین با قرص

 

او همچنین ممکن است هماهنگی مراقبت با یک جراح ستون فقرات مانند دکتر مارک جیووانینی را برای بحث در مورد گزینه های درمانی کم تهاجمی یا جراحی ستون فقرات پس از زایمان پیشنهاد دهد. در حال حاضر، این گزینه های درمانی محافظه کارانه و مداخله ای ممکن است کمی از درد فتق دیسک شما را راحت کند  (لطفا قبل از امتحان هر یک از این گزینه ها با پزشک خود مشورت کنید):

  • فیزیوتراپی با تمرینات و حرکات کششی ایمن برای بارداری
  • طب سوزنی
  • گرما و یخ درمانی
  • ماساژ قبل از تولد
  • TENS واحد

آیا امکان فتق دیسک در بارداری وجود دارد؟

دیسک کمر در بارداری فتق دیسک معمولاً ناشی از بارداری نیست. بعید است که فتق دیسک در دوران بارداری ایجاد شود، مگر اینکه بیمار پوکی استخوان داشته باشد و/یا آسیب تروماتیک در ناحیه کمر خود داشته باشد. فتق دیسک همچنین می تواند ناشی از یک بیماری زمینه ای، آسیب یا آسیب باشد. با این حال، زنان بیشتر احتمال دارد که کمردرد و دردهای عمومی ناشی از تغییرات در بدن و اطراف ستون فقرات خود را احساس کنند.

برای دیدگاه، فتق دیسک در مردان بین 30 تا 50 سال شایع‌تر است. فتق دیسک نیز می تواند توسط زنان ایجاد شود و در هر سنی ممکن است رخ دهد. اکثر فتق دیسک در افراد بین 25 تا 55 سال در ناحیه تحتانی کمر ایجاد می شود. افراد بالای 55 سال بیشتر در معرض فتق دیسک بالاتر از سطح L4/5 یا L5/S1 هستند.

Lumbar Intervertebral Disc Degeneration

درمان آسیب کمر بارداری

دیسک کمر در بارداری تمرینات و حمایت های ساده معمولاً می توانند آسیب کمر را که در دوران بارداری رخ می دهد، برطرف کنند. فتق دیسک، که یک آسیب شدید است که می تواند در زنان باردار رخ دهد، در موارد بسیار نادری امکان پذیر است. اگر این اتفاق بیفتد، ممکن است نیاز به جراحی داشته باشید. با این حال، جراحی کمر به طور کلی برای شما و کودکتان در دوران بارداری بی خطر است.

شرایط قبلی کمر می تواند برای بسیاری از زنان قبل از بارداری مشکل ساز باشد. گاهی اوقات مشکلات کمر در دوران بارداری بهبود می یابد. مواقع دیگر ممکن است بدتر شوند. مهم است که هر گونه مشکل کمر را به تیم پزشکی خود ذکر کنید.

pregnancy on development

اگر احساس می کنید برای کنترل درد خود نیاز به مصرف دارو دارید، با پزشک خود صحبت کنید. پاراستامول یکی از موثرترین مسکن ها برای زنان باردار است. در دوران بارداری، آسپرین و داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی مانند نوروفن مصرف نکنید.

آسیب کمر نباید در زایمان یا تسکین درد در حین زایمان اختلال ایجاد کند. اگر آسیب کمر دارید، اپیدورال معمولا امکان پذیر است. شما می توانید وضعیت خود را به بیمارستان بگویید تا در مورد کمردرد به شما کمک کنند دیسک کمر در بارداری.

Pregnancy and the syndrome of herniated lumbar intervertebral disc

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Recipe Rating