قرص سایتوتک

قرص سایتوتک MISOPROSTOL (mye soe PROST ole) از زخم معده در افرادی که از داروهای NSAID استفاده می کنند جلوگیری می کند. با کاهش میزان اسید معده و محافظت از پوشش معده عمل می کند.

این دارو ممکن است برای مقاصد دیگر استفاده شود. اگر سوالی دارید از ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی یا داروساز خود بپرسید.

خرید قرص سقط جنین

خرید قرص سقط جنین 

نام تجاری متداول: Cytotec

قبل از مصرف قرص سایتوتک

قرص سایتوتک آنها باید بدانند که آیا شما یکی از این شرایط را دارید:

 • بیماری کرون
 • بیماری قلبی
 • بیماری کلیوی
 • کولیت زخمی
 • یک واکنش غیر معمول یا آلرژیک به میزوپروستول، پروستاگلاندین ها، سایر داروها، غذاها، رنگ ها یا مواد نگهدارنده
 • باردار یا تلاش برای باردار شدن
 • شیر دادن

خرید قرص سایتوتک

خرید قرص سایتوتک در داروخانه

چگونه باید از قرص سایتوتک استفاده کنم

این دارو را به صورت خوراکی با یک لیوان پر آب مصرف کنید. دستورالعمل روی برچسب نسخه را دنبال کنید. این دارو را با غذا مصرف کنید. داروهای خود را در فواصل منظم مصرف کنید. داروهای خود را بیشتر از زمان تجویز شده مصرف نکنید.

در مورد استفاده از این دارو در کودکان با تیم مراقبت خود صحبت کنید. مراقب های ویژه ممکن است لازم شود.

مصرف بیش از حد: اگر فکر می کنید بیش از حد از این دارو مصرف کرده اید، فوراً با مرکز کنترل مسمومیت یا اورژانس تماس بگیرید.

قیمت قرص سایتوتک

قیمت قرص سایتوتک

توجه: این دارو فقط برای شما است. این دارو را با دیگران به اشتراک نگذارید.

اگر یک دوز قرص سایتوتک را فراموش کردم

اگر یک نوبت را فراموش کردید، در اسرع وقت آن را مصرف کنید.  تقریباً زمان مصرف نوبت بعدی فرا رسیده است، فقط آن دوز را مصرف کنید. از مصرف دوز یا دوز اضافی خودداری کنید.

 • آنتی اسیدها

این فهرست ممکن است تمام تعاملات ممکن را توصیف نکند. فهرستی از تمام داروها، گیاهان دارویی، داروهای بدون نسخه یا مکمل های غذایی که استفاده می کنید به ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود بدهید. همچنین اگر سیگار می‌کشید، مشروبات الکلی می‌نوشید یا از مواد غیرقانونی استفاده می‌کنید، به آنها بگویید. بعضی آیتمها ممکن است با داروی شما تداخل داشته باشند.

بهترین زمان مصرف قرص سایتوتک

بهترین زمان مصرف قرص سایتوتک

هنگام استفاده از قرص سایتوتک باید مراقب چه نکاتی باشم

سیگار نکشید و الکل ننوشید. اینها باعث تحریک معده شما می شوند و می توانند آن را مستعد آسیب ناشی از داروهایی مانند ایبوپروفن و آسپرین کنند.

اگر زن هستید، اگر باردار هستید از این دارو استفاده نکنید. در حین مصرف این دارو و حداقل یک ماه (یک دوره قاعدگی کامل) پس از قطع این دارو باردار نشوید. اگر می‌توانید باردار شوید، در حین مصرف این دارو از یک روش قابل اعتماد کنترل بارداری استفاده کنید. با تیم مراقبت خود در مورد گزینه های کنترل بارداری صحبت کنید. اگر باردار شدید، فکر می‌کنید باردار هستید یا می‌خواهید باردار شوید، فوراً با تیم مراقبت خود تماس بگیرید تا راهنمایی کنند.

نام قرص ضد بارداری

نام قرص ضد بارداری

عوارض قرص سایتوتک

عوارض جانبی که باید در اسرع وقت به تیم مراقبت خود گزارش دهید:

 • واکنش های آلرژیک – بثورات پوستی، خارش، کهیر، تورم صورت، لب ها، زبان یا گلو

 جانبی که معمولاً نیازی به مراقبت پزشکی ندارند (در صورت ادامه یا آزاردهنده بودن به تیم مراقبت خود گزارش دهید):

 • اسهال
 • حالت تهوع
 • گرفتگی معده
 • دل درد

این فهرست ممکن است همه اثرات جانبی را مشخص نکند. برای مشاوره پزشکی در مورد عوارض جانبی با پزشک خود تماس بگیرید. ممکن است عوارض جانبی را به FDA با شماره 1-800-FDA-1088 گزارش دهید.

مدت زمان تاثیر قرص سایتوتک

مدت زمان تاثیر قرص سایتوتک

نگهداری قرص سایتوتک

قرص سایتوتک دور از دسترس اطفال نگه دارید.

در دمای اتاق زیر 25 درجه سانتیگراد (77 درجه فارنهایت) نگهداری شود. در جای خشک نگهداری شود. از رطوبت محافظت کنید. هر داروی استفاده نشده را بعد از تاریخ انقضا دور بریزید.

توجه: این برگه یک خلاصه است. ممکن است کلیه اطلاعات ممکن را پوشش ندهد. اگر در مورد این دارو سؤالی دارید، با پزشک، داروساز یا ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید.

گاهی اوقات، سقط جنین علائمی ایجاد نمی کند و ممکن است طی یک اسکن معمول تشخیص داده شود. این به عنوان سقط جنین یا سقط خود به خود شناخته می شود.

بعد از یک سقط از دست رفته ، بارداری ممکن است خود به خود از بین نرود. داروی میزوپروستول می تواند کمک کند. میزوپروستول (سیتوتک) باعث انقباضات می شود تا به بدن شما در عبور از بارداری کمک کند.

در اینجا، ما به نحوه درمان سقط جنین از دست رفته در سه ماهه اول و دوم بارداری، عوارض جانبی بالقوه و راه‌هایی برای کاهش ناراحتی این دارو می‌پردازیم.

https://zanansalamat.com/pregnancy-and-miscarriage/

استفاده از قرص سایتوتک میزوپروستول (سایتوتک) در سه ماهه اول

پزشک شما ممکن است مصرف 600 تا 800 میکروگرم (mcg) میزوپروستول خوراکی (Cytotec) را برای درمان سقط جنین در سه ماهه اول توصیه کند. این دارو معمولاً در قرص‌های 200 میکروگرمی عرضه می‌شود، بنابراین بسته به دوز تجویز شده ممکن است مجبور شوید 3 تا 4 عدد مصرف کنید.

زمانی را تعیین کنید که بعد از مصرف قرص ها بتوانید مدتی استراحت کنید.

1 تا 2 قرص را در هر کیسه گونه قرار دهید یا همه قرص ها را زیر زبان خود قرار دهید. آنها را به مدت 30 دقیقه در آنجا نگه دارید و سپس هر چیزی که باقی مانده است را با یک لیوان آب بشویید.

در نظر داشته باشید که یک پد سنگین در لباس زیر خود قرار دهید تا بتوانید هرگونه خونریزی را که رخ می دهد کنترل کنید. در صورت نیاز تعویض کنید.

قرار دادن کیسه آب گرم یا پد گرم کننده روی شکم می تواند به تسکین گرفتگی کمک کند.

ممکن است مصرف 600 میلی گرم استامینوفن (تیلنول) یا ایبوپروفن (ادویل) زمانی که شروع به احساس گرفتگی می کنید مفید باشد. دوز را هر 6 تا 8 ساعت با یک وعده غذایی سبک تکرار کنید تا زمانی که ناراحتی شروع به برطرف شدن کند و بارداری به پایان برسد.

همچنین ممکن است در 24 ساعت اول مصرف میزوپروستول عوارض جانبی زیر را تجربه کنید:

 • تهوع و استفراغ
 • تب
 • لرز
 • سردرد
 • سرگیجه
 • اسهال
 • ضعف عمومی

بارداری به احتمال زیاد در عرض 24 ساعت از بین می رود. ممکن است در یک لخته خون عبور کند. ممکن است متوجه آن نشوید.

اگر در سه ماهه اول بیشتر از قبل هستید – 10 هفته یا بیشتر پس از اولین روز آخرین قاعدگی – بافت ممکن است جزئیات قابل تشخیص تری داشته باشد.

استفاده از قرص سایتوتک میزوپروستول (سیتوتک) در سه ماهه دوم

پزشک شما ممکن است مصرف 400 تا 800 میکروگرم (mcg) میزوپروستول واژینال (Cytotec) را برای درمان سقط جنین در سه ماهه دوم توصیه کند.

میزوپروستول معمولاً در قرص‌های 200 میکروگرمی عرضه می‌شود، بنابراین بسته به دوز تجویز شده، ممکن است مجبور شوید 2 تا 4 عدد را وارد کنید.

زمانی را انتخاب کنید که بتوانید حداقل یک ساعت پس از قرار دادن قرص ها دراز بکشید. قبل از شروع، دست های خود را کاملا بشویید.

برخی افراد در حالت ایستاده وارد کردن دارو آسان تر می شوند، در حالی که برای برخی دیگر هنگام دراز کشیدن راحت تر است. هدف این است که قرص ها را – یکی یکی یا همه به یکبار – تا جایی که ممکن است به داخل کانال واژن فشار دهید.

پس از اتمام کار، می توانید یک پد سنگین در لباس زیر خود قرار دهید. این می تواند به شما در نظارت بر خونریزی که رخ می دهد کمک کند.

اگر در عرض 3 ساعت پس از وارد کردن دارو دچار گرفتگی یا خونریزی نشدید، پزشک ممکن است دوز دوم را تجویز کند.

به طور کلی، هنگام استفاده از میزوپروستول در سه ماهه اول یا دوم، عوارض جانبی، مدت زمان و نکات مدیریتی یکسان است.

تفاوت اصلی در مقدار بافت جنینی است که عبور می کند. در طول سه ماهه دوم، بافت 2 تا 3 اینچ طول خواهد داشت و احتمالاً جزئیات قابل تشخیص بیشتری خواهد داشت. بعید است که بدون توجه به لخته خون عبور کند.

مراقبت های بعد و پشتیبانی

حداقل یک هفته پس از مصرف قرص سایتوتک میزوپروستول از موارد زیر اجتناب کنید:

 • فعالیت بدنی شدید
 • رابطه جنسی نفوذی واژینال ، از جمله انگشت گذاری
 • تامپون ها، فنجان های قاعدگی و سایر محصولات دوره داخلی
 • محصولاتی مانند بمب حمام و شستشوی بدن
 • تحریک نوک پستان، اگر ترشح از نوک پستان را تجربه می کنید

ممکن است در این مدت عوارض جانبی دیگری را تجربه کنید، از جمله «موج دوم» خونریزی شدید و گرفتگی عضلات 2 تا 3 روز پس از مصرف دارو.

ماساژ نواحی شکم، رحم و لگن ممکن است به کاهش گرفتگی کمک کند. دوش گرفتن، نشستن روی توالت، یا اینکه کسی پشت شما را بمالد نیز ممکن است کمک کند.

اگر احساس تب دارید، دمای بدن خود را دو بار در روز به مدت 48 ساعت اندازه بگیرید. اگر به مدت 12 ساعت یا بیشتر متوالی تب 101.4 درجه فارنهایت (38.5 درجه سانتیگراد) یا بالاتر دارید، به دنبال مراقبت های پزشکی اورژانسی باشید.

احساسات و عواطف شما، هر چه که هستند، ممکن است به دلیل تغییرات هورمونی که پس از سقط جنین رخ می دهد، قوی تر از حد معمول باشند. ممکن است مدت زیادی دوام نیاورند یا با گذشت زمان تشدید شوند.

به خودتان زمان و مکان برای پردازش و بازیابی به روشی که برای شما مناسب است، بدهید.

چه مدت طول می کشد تا میزوپروستول (سایتوتک) اثر کند؟

در بسیاری از موارد، بارداری حدود 4 ساعت پس از مصرف میزوپروستول می گذرد. ممکن است برای برخی افراد زودتر رخ دهد یا کمی بیشتر طول بکشد. بارداری احتمالا در عرض 24 ساعت پس از مصرف دارو از بین می رود.

برخی از افراد حاملگی را بدون دارو پشت سر می گذارند. به این می گویند مدیریت انتظار. برخی دیگر ممکن است ترکیبی از میفپریستون (Mifeprex) و میزوپروستول (Cytotec) را مصرف کنند.

در برخی موارد، روشی به نام اتساع و کورتاژ (D و C) ممکن است برای برداشتن بافت ضروری باشد.

misoprostol (Rx)

میزوپروستول (سایتوتک) برای چه موارد دیگری استفاده می شود؟

قرص سایتوتک میزوپروستول احتمالاً به دلیل نقشش در سقط جنین دارویی یا دارویی شناخته شده است. همچنین می تواند باعث زایمان ، درمان خونریزی پس از زایمان و درمان زخم معده شود .

میزوپروستول (سایتوتک) اغلب برای کمک به عبور از بارداری پس از سقط جنین یا سقط خود به خود استفاده می شود. دوز توصیه شده و روش مصرف بستگی به طول بارداری دارد.

عوارض جانبی مورد انتظار و راه های مدیریت آنها معمولاً در سه ماهه اول و دوم یکسان است.

اگر میزوپروستول مصرف کرده اید یا نیاز به مصرف آن دارید و سؤالی دارید، با پزشک یا سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی مشورت کنید. آنها می توانند بر اساس نیازها و شرایط فردی شما مشاوره ارائه دهند.

موقعیت مکانی شما ممکن است تعیین کننده نحوه برخورد شما با پزشک یا پرسنل پزشکی باشد، بنابراین مهم است که از قوانین یا محدودیت های مربوط به بارداری ، سقط جنین و سقط جنین در منطقه خود آگاه باشید قرص سایتوتک.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Recipe Rating