عملکرد قرص سایتوتک

عملکرد قرص سایتوتک گزینه های ایمن برای پایان دادن به بارداری ناخواسته وجود دارد خرید قرص سقط جنین در تهران.  قرص سایتوتک خرید قرص سایتوتک قیمت قرص سایتوتک خرید قرص سقط جنین

یکی از این گزینه ها ” قرص سقط جنین ” است که به آن سقط دارویی نیز می گویند. 1 در سال 2020، 51 درصد از کل سقط جنین ها با استفاده از دارو انجام شد. خرید قرص سقط جنین در مشهد

دو داروی مبتنی بر نسخه و خوراکی که معمولاً برای سقط‌های دارویی استفاده می‌شود: میفپریستون ، که با نام تجاری Mifeprex نیز شناخته می‌شود، و میزوپروستول، همچنین به عنوان Cytotec شناخته می‌شود خرید قرص سقط جنین در اصفهان.

این قرص‌های سقط جنین به صورت پشت سر هم عمل می‌کنند تا رشد بارداری را متوقف کنند و باعث انقباض و خونریزی رحم شوند. این باعث می شود که بافت های بارداری از طریق واژن از بدن خارج شوند خرید قرص سقط جنین در یاسوج

این مقاله تجزیه و تحلیل عمیقی از قرص‌های سقط جنین ارائه می‌کند، نحوه عملکرد آن‌ها، عوارض جانبی بالقوه آن‌ها، افرادی که واجد شرایط مصرف آن‌ها هستند، قوانین موجود پیرامون استفاده از آن‌ها، و اگر قصد استفاده از میفپریستون یا میزوپروستول را دارید، توضیح می‌دهد خرید قرص سقط جنین در یزد.

عملکرد قرص سایتوتک خرید قرص سایتوتک قیمت قرص سایتوتک خرید قرص سقط جنین

چالش های قانون سقط جنین عملکرد قرص سایتوتک

سازمان بهداشت جهانی (WHO) بیان می کند که سقط جنین زمانی ایمن است که با روش تایید شده پزشکی انجام شود خرید قرص سقط جنین در قزوین.

با این حال، با تغییرات اخیر در قوانین و مقررات سقط جنین، بسیاری از مردم ممکن است به سقط جنین ایمن و پزشکی دسترسی نداشته باشند. توسل به سقط جنین ناایمن می تواند منجر به عواقب شدید و حتی مرگبار شود.

قوانین و مقررات سقط جنین از ایالت به ایالت دیگر متفاوت است . علیرغم تغییرات قانونی و اختلافات مرتبط، سالانه هزاران سقط جنین در ایالات متحده اتفاق می افتد. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) گزارش می دهد که 620327 سقط جنین قانونی در سال 2020 رخ داده است .

بیشتر این روش ها توسط زنان 20 ساله، زنان رنگین پوست و زنان با درآمد پایین انجام می شود خرید قرص سقط جنین در رشت.

چگونه “قرص سقط جنین” کار می کند عملکرد قرص سایتوتک

سقط دارویی شامل یک رژیم تک دوز یا یک رژیم ترکیبی از داروها است که بر اساس برنامه های دوز و مسیرهای تجویز خاص استفاده می شود خرید قرص سقط جنین در ساری.

میفپریستون و میزوپروستول رایج ترین داروهای مورد استفاده برای القای سقط جنین هستند خرید قرص سقط جنین در زنجان.

آنها فقط با نسخه از یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی مجاز در دسترس هستند. میفپریستون و میزوپروستول با هم کار می کنند تا باعث سقط دارویی شوند.

https://zanansalamat.com/misoprostol-abortion-pill-side-effects/

ترکیب میفپریستون و میزوپروستول و عملکرد قرص سایتوتک

Mifepristone (نام تجاری: Mifeprex) برای خاتمه پزشکی بارداری تا 70 روز بارداری (بازه زمانی بین لقاح و تولد) مورد تایید FDA است خرید قرص سقط جنین در بابل.

به عبارت دیگر، Mifeprex برای سقط دارویی تا هفته دهم بارداری تایید شده است. برای زمینه، طول معمول بارداری انسان برای یک بارداری کامل 40 هفته (280 روز) است خرید قرص سقط جنین در آمل. 

میفپریستون با میزوپروستول (نام تجاری: Cytotec) برای القای سقط جنین ترکیب می شود. با این حال، Cytotec به طور خاص توسط FDA برای القای سقط تایید نشده است، اما می تواند برای این منظور خارج از برچسب استفاده شود.

Cytotec برای یک نشانه نامرتبط مورد تایید FDA است: پیشگیری و درمان زخم معده ناشی از مصرف داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) مانند ایبوپروفن خرید قرص سقط جنین در کرج .

میفپریستون با جلوگیری از ادامه رشد بارداری عمل می کند. این کار را با مسدود کردن پروژسترون ، هورمونی ضروری برای پیشرفت بارداری انجام می دهد خرید قرص سقط جنین در سیستان.

هنگامی که رشد توسط میفپریستون متوقف می شود، میزوپروستول با ایجاد گرفتگی و خونریزی عمل می کند، که رحم شما را از هر بافت بارداری از طریق واژن خالی می کند خرید قرص سقط جنین در بلوچستان.

به طور کلی، بدانید که هر دو مکانیسم حاملگی را خاتمه می دهند و باعث سقط جنین می شوند.

عملکرد قرص سایتوتک استفاده مستقل از میزوپروستول

گزینه دیگر این است که میزوپروستول را می توان به تنهایی برای القای سقط تجویز کرد. به جای مصرف هر دو دارو، ارائه دهنده شما ممکن است فقط میزوپروستول را تجویز کند.

در حالی که هر دو دارو معمولاً با هم برای سقط جنین استفاده می شوند، رژیم فقط میزوپروستول نیز مؤثر است.

عوامل مالی یا کمبود دارو ممکن است بر تصمیم به استفاده از میزوپروستول به تنهایی تأثیر بگذارد خرید قرص سقط جنین در کرمان.

به عنوان مثال، اگر میفپریستون خیلی گران یا در دسترس نباشد، میزوپروستول ممکن است به تنهایی استفاده شود. سقط جنین دارویی فقط با میزوپروستول معمولاً در سایر نقاط جهان استفاده می شود.

به طور کلی مانند میفپریستون برای ایجاد انقباضات رحمی و خونریزی، تخلیه رحم و پاکسازی بافت های بارداری از طریق واژن عمل می کند خرید قرص سقط جنین در شیراز.

با این حال، بیشتر شواهد نشان می دهد که ترکیب این دو دارو موثرتر از میزوپروستول است.

الزامات واجد شرایط بودن عملکرد خرید قرص سایتوتک

سازمان حقوق و سلامت جنسی و باروری دستورالعمل هایی را برای ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی دارای مجوز ارائه می دهد که هنگام انجام ایمن سقط جنین، از جمله سقط های دارویی، از آنها پیروی کنند.

میفپریستون و میزوپروستول باید توسط یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی دارای مجوز در یک مرکز پزشکی یا کلینیک تجویز شوند خرید قرص سقط جنین در تهران.

یکی از نمونه ها مراکز والدین برنامه ریزی شده است. برخی از مراکز قرص را در محل به شما می دهند. ممکن است دیگران از شما بخواهند آن را از داروخانه تحویل بگیرید.

ارائه دهندگان و داروخانه ها باید برای تجویز و توزیع مایفپریستون گواهی داشته باشند و افراد باید طبق برنامه ارزیابی ریسک و استراتژی های کاهش خطر FDA (REMS) فرم موافقت نامه بیمار را امضا کنند. 9

از آنجایی که ایالت ها قوانین متفاوتی در مورد سقط جنین دارند، مکان افراد ممکن است تعیین کند که چگونه می توانند به قرص های سقط جنین دسترسی داشته باشند.

برخی از ایالت ها ممکن است داروها را به افراد بالای 17 سال محدود کنند، در حالی که برخی دیگر سقط جنین را به طور کامل برای همه ممنوع کرده اند خرید قرص سقط جنین در اورمیه.

صرف نظر از محدودیت های ایالت شما، کمک در دسترس است. اگر در ایالتی زندگی می‌کنید که ممنوعیت سقط جنین یا محدودیت سنی وجود دارد، ممکن است بتوانید با یک ارائه‌دهنده مجوز از راه دور ویزیت کنید و در عوض قرص‌های سقط جنین را از طریق پست دریافت کنید خرید قرص سقط جنین در آذربایجان.

همچنین می توانید از طریق وب سایت هایی مانند AbortionFinder.org به منابع آنلاین دسترسی داشته باشید.

عملکرد قرص سایتوتک خرید قرص سایتوتک قیمت قرص سایتوتک خرید قرص سقط جنین

داروی سقط جنین چقدر موثر است؟

قرص های سقط جنین در صورتی که در 12 هفته اول استفاده شوند 95 تا 99 درصد در پایان دادن به بارداری موثر هستند. اثربخشی قرص‌های سقط جنین در اواخر بارداری کاهش می‌یابد.

مطالعات بالینی از ایمنی و اثربخشی سقط جنین ناشی از دارو حمایت می کند. یک مطالعه تأیید کرد که میفپریستون و میزوپروستول به طور مؤثری در 96.2 درصد از 421 شرکت کننده در 63 روز اول بارداری باعث سقط جنین می شوند.

برعکس، مطالعه دیگری بر روی 13000 زن نشان داد که میفپریستون و میزوپروستول 97.7 درصد در خاتمه بارداری طی 9 هفته پس از لقاح موثر بودند خرید قرص سقط جنین در تهران.

با نگاهی به مطالعات دیگر، تحقیقات انجام شده در یک بیمارستان شهری به تأثیر استفاده از رژیم تک دارویی برای پایان دادن به بارداری در زنانی که عموماً درآمد کمتری داشتند، پرداخت . در این مطالعه به 440 زن در هفته هشتم بارداری یا قبل از آن میزوپروستول داده شد خرید قرص سقط جنین در خراسان رضوی.

خرید قرص سایتوتک واژینال

این رژیم شامل دو دوز میزوپروستول بود که به فاصله 24 ساعت وارد واژن می شد. آنها بعد از سه روز ماده ها را پیگیری کردند. نتایج: 373 نفر از این زنان، حدود 9 نفر از 10، تا این زمان سقط جنین را انجام داده بودند.

حدود 38 نفر از آنها، که حدود 1 از 10 است، هنوز نیاز به انجام عملی به نام آسپیراسیون رحم برای تکمیل سقط داشتند. با این حال، بقیه زنان برای بررسی پیگیری مراجعه نکردند خرید قرص سقط جنین در خراسان شمالی.

به همین ترتیب، یک متاآنالیز به این نتیجه رسید که نزدیک به 80 درصد از سقط جنین ها با میزوپروستول به تنهایی در سه ماهه اول (حدود 13 هفته) بارداری تکمیل شده است.

یک مطالعه متفاوت نشان داد که مصرف یک رژیم میفپریستون و به دنبال آن میزوپروستول به طور قابل توجهی شانس سقط کامل را در مقایسه با استفاده از میزوپروستول به تنهایی بهبود می بخشد.

سقط جنین های ناشی از دارو نیز بی خطر هستند. مطالعه ای که 233805 سقط دارویی را در سال های 2009 و 2010 ارزیابی کرد، نشان داد که عوارض یا پیامدهای نامطلوب در کمتر از 1 درصد موارد رخ داده است.

این مطالعه نشان داد که یک مورد مرگ به دلیل حاملگی خارج رحمی تشخیص داده نشده رخ داده است . “خارج از رحم” به معنای شروع بارداری در خارج از رحم است که می تواند تهدید کننده زندگی باشد.

عملکرد قرص سایتوتک خرید قرص سایتوتک قیمت قرص سایتوتک خرید قرص سقط جنین

مصرف داروی سقط جنین

Mifeprex (mifepristone) به صورت قرص خوراکی 200 میلی گرمی (میلی گرم) عرضه می شود. سقط جنین دارویی معمولاً به یک قرص میفپریستون نیاز دارد خرید قرص سقط جنین در شیراز.

در مقایسه، قرص Cytotec (میزوپروستول) در دو قدرت موجود است: 100 میکروگرم (mcg) و 200 میکروگرم. 4 سقط جنین دارویی معمولاً به 800 میکروگرم میزوپروستول نیاز دارد.

ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی شما ممکن است دستورالعمل‌های متفاوتی را به شما بدهد و نه رژیم استاندارد. آنها ممکن است به شما دستور دهند که میزوپروستول بلافاصله پس از مصرف میفپریستون یا تا 48 ساعت پس از آن تجویز شود.

عملکرد قرص سایتوتک خرید قرص سایتوتک قیمت قرص سایتوتک خرید قرص سقط جنین

توجه داشته باشید، مسیر تجویز میزوپروستول می تواند متفاوت باشد. حتماً دستورالعمل های ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود را دنبال کنید.

دارو را می توان به یکی از سه روش مصرف کرد:

 • خوراکی: بلع کامل آن،
 • باکالی: حل کردن آن بین گونه ها و لثه ها در دهان یا
 • واژینال: قرار دادن آن در واژن.

پس از تکمیل رژیم دو دارویی، زنان معمولاً به مدت 9 تا 16 روز خونریزی واژینال یا لکه بینی دارند خرید قرص سقط جنین در مشهد.

اگر در عرض 24 ساعت پس از مصرف میزوپروستول خونریزی نداشتید، با پزشک خود تماس بگیرید. برخی از افراد ممکن است به دوز اضافی میزوپروستول نیاز داشته باشند.

عملکرد قرص سایتوتک خرید قرص سایتوتک قیمت قرص سایتوتک خرید قرص سقط جنین

چند بار می توانم داروی سقط جنین مصرف کنم؟

میفپریستون و میزوپروستول می توانند بارداری را تا هفته 10 بارداری خاتمه دهند. این یک فرآیند یک بار برای هر بارداری ناخواسته است. هر چند وقت یک‌بار یک نفر می‌تواند داروی سقط جنین مصرف کند به شرایط خاص او بستگی دارد.

اگر دوباره باردار شوید، در صورت تمایل می توانید به دنبال سقط جنین دیگری باشید. یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی می تواند در مورد گزینه ها در موقعیت منحصر به فرد شما صحبت کند خرید قرص سقط جنین در سیستان.

اگر با حاملگی های ناخواسته مکرر روبرو هستید، در مورد گزینه های طولانی مدت کنترل بارداری با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی صحبت کنید.

بسیاری از گزینه های پیشگیری از بارداری برای جلوگیری از بارداری ناخواسته در دسترس هستند.

عملکرد قرص سایتوتک خرید قرص سایتوتک قیمت قرص سایتوتک خرید قرص سقط جنین

دارو در مقابل سقط جراحی

سقط دارویی با سقط جراحی یا رویه ای یکسان نیست. سقط جنین یک روش تهاجمی است که به طور فیزیکی بافت حاملگی را از بدن خارج می کند.

گاهی اوقات پس از سقط جنین جراحی برای کمک به خارج کردن بافت باقیمانده حاملگی، داروها ضروری هستند خرید قرص سقط جنین در کرج.

زنانی که به دنبال سقط جنین در سه ماهه اول هستند ممکن است بین انجام یک روش سقط جنین و سقط دارویی انتخاب شوند.

به طور معمول، سقط دارویی یک گزینه برای بارداری تا هفته 10 بارداری است، اگرچه ممکن است در برخی موارد تا 12 هفته نیز گزینه ای باشد. روش های جراحی معمولا بعد از هفته 10-12 بارداری استفاده می شود.

انتخاب یک قرص سقط جنین (سقط دارویی) یا یک سقط جنین جراحی باید با مشورت یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی انجام شود.

انتخاب به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله اینکه چقدر در دوران بارداری خود هستید، سلامت کلی و ترجیحات شخصی.

سقط جنین جراحی در یک مرکز بهداشتی تحت بی حسی موضعی یا آرامبخش انجام می شود و حدود 15 دقیقه طول می کشد خرید قرص سقط جنین در تهران.

سقط جنین دارویی ممکن است برای زنانی که شرایط پزشکی خاصی دارند که جراحی یا بیهوشی را خطرناک می کند ترجیح داده شود. در مقابل، قرص های سقط جنین را می توان در خلوت خانه یا محل انتخابی خود مصرف کرد.

عملکرد قرص سایتوتک خرید قرص سایتوتک قیمت قرص سایتوتک خرید قرص سقط جنین

عوارض جانبی و ایمنی قرص سقط جنین

 میفپریستون و میزوپروستول عوارضی مشابه است. عوارض جانبی رایج میفپریستون و میزوپروستول عبارتند از:

 • گرفتگی
 • خونریزی واژن
 • حالت تهوع/استفراغ
 • تب
عملکرد قرص سایتوتک خرید قرص سایتوتک قیمت قرص سایتوتک خرید قرص سقط جنین

عوارض جانبی جدی میفپریستون و میزوپروستول ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • سقط ناقص که نیاز به مداخله بیشتر دارد
 • خونریزی شدید که نیاز به مداخله جراحی دارد
 • تشکیل لخته خون در رحم
 • عفونت جدی
 • درد شدید یا مداوم شکم
عملکرد قرص سایتوتک خرید قرص سایتوتک قیمت قرص سایتوتک خرید قرص سقط جنین

اگر عارضه جانبی شدید دارید، لطفاً فوراً به پزشک مراجعه کنید. هیچ یک از این دو داروها عوارض جانبی طولانی مدت ایجاد نمی کنند خرید قرص سقط جنین در کردستان

چرا کسی باید از مصرف داروی سقط جنین خودداری کند؟

محدودیت هایی در مورد اینکه چه کسی می تواند با خیال راحت سقط دارویی داشته باشد وجود دارد. میفپریستون و میزوپروستول می توانند باعث تداخل دارویی شوند. به این ترتیب، این داروها برای کسانی که داروهای خاصی مصرف می کنند با احتیاط استفاده می شود خرید قرص سقط جنین در بوشهر

به همین ترتیب، هر دو میفپریستون و میزوپروستول باید در افرادی با شرایط یا عوامل زیر اجتناب شود:

 • حاملگی خارج رحمی تایید شده یا مشکوک
 • رشدی در نزدیکی رحم که توده آدنکس نامیده می شود
 • مشکلات غده فوق کلیوی
 • مصرف طولانی مدت استروئید
 • یک اختلال ارثی معروف به پورفیری
 • آلرژی شناخته شده به دارو
 • برخی اختلالات خونی مانند هموگلوبین پایین

همچنین در صورتی که فرد دستگاه داخل رحمی (IUD) در جای خود داشته باشد، نباید از میزوپروستول استفاده کرد . یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی آن را قبل از دادن میزوپروستول برای سقط جنین از بین می برد.

ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما توجه به این نکته ضروری است که این داروها نباید توسط زنان بارداری که مایل به ادامه بارداری خود هستند، مصرف شوند خرید قرص سقط جنین در آبادان.

برنامه های حمایت از بارداری

پایان دادن به بارداری می تواند از نظر جسمی و روحی چالش برانگیز باشد. با این حال، منابع برای اطمینان از دریافت پشتیبانی مورد نیاز در دسترس هستند خرید قرص سقط جنین در بابل.

Planned Parenthood منبعی است که گزینه هایی را برای زنان فراهم می کند. آنها می توانند اطلاعاتی در مورد گزینه هایی برای پایان ایمن بارداری ارائه دهند و در طول و بعد از این فرآیند از شما حمایت کنند.

عملکرد قرص سایتوتک خرید قرص سایتوتک قیمت قرص سایتوتک خرید قرص سقط جنین

خلاصه

خرید قرص های سقط جنین روشی محرمانه و ایمن برای خاتمه بارداری ناخواسته در اختیار افراد قرار می دهد. قرص های سقط جنین به نسخه پزشک واجد شرایط نیاز دارند که معمولاً شامل میفپریستون و میزوپروستول می شود.

آنها به طور پشت سر هم کار می کنند تا بافت حاملگی را به طور ایمن از رحم خارج کنند و به طور موثر به بارداری پایان دهند خرید قرص سقط جنین در تهران.

حتی اگر ایالت شما سقط جنین را محدود کند، می توانید از طریق منابع آنلاین یا از راه دور به گزینه های سقط جنین ایمن دسترسی داشته باشید.

هنگامی که به درستی استفاده می شود، هر دو دارو انتخاب های مطمئن و مطمئنی برای سقط جنین ناشی از دارو عملکرد قرص سایتوتک خرید قرص سایتوتک قیمت قرص سایتوتک خرید قرص سقط جنین

2 دیدگاه دربارهٔ «عملکرد قرص سایتوتک»

 1. بازتاب: مصرف قرص‌‌های سقط جنین | مجله سلامتی

 2. بازتاب: قرص سایتوتک برای سقط جنین | مجله سلامتی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Recipe Rating