قرص سایتوتک برای سقط جنین

قرص سایتوتک برای سقط جنین 09334946528 رژیم سقط دارویی که توسط سازمان های پزشکی بزرگ در سطح ملی و بین المللی پشتیبانی می شود شامل دو دارو میفپریستون و میزوپروستول است. اگر میفپریستون در دسترس نباشد، رژیم فقط میزوپروستول جایگزین قابل قبولی است. میفپریستون یک تعدیل کننده انتخابی گیرنده پروژسترون است که با میل ترکیبی بیشتر از خود پروژسترون به گیرنده پروژسترون متصل می شود اما گیرنده را فعال نمی کند و در نتیجه به عنوان یک آنتی پروژسترون عمل می کندقرص سایتوتک برای سقط جنین .

خرید قرص سایتوتک در داروخانه

خرید قرص سایتوتک در داروخانه

قرص سایتوتک برای سقط جنین اثرات شناخته شده میفپریستون بر روی رحم در دوران بارداری شامل نکروز دسیدوال، نرم شدن دهانه رحم و افزایش انقباض رحم و حساسیت به پروستاگلاندین است. میزوپروستول یک آنالوگ پروستاگلاندین E1 است که باعث نرم شدن دهانه رحم و انقباضات رحمی می شود. این دارو توسط FDA برای تجویز خوراکی برای جلوگیری از زخم معده در افرادی که داروهای ضد التهابی را به طور طولانی مدت مصرف می کنند تأیید شده است. و در برچسب تأیید شده توسط FDA برای میفپریستون برای استفاده در سقط جنین گنجانده شده است.

قیمت قرص سایتوتک

قیمت قرص سایتوتک

FDA در حال حاضر دسترسی به میفپریستون را تحت برنامه ارزیابی ریسک و استراتژی کاهش (REMS) محدود می کند، که شامل این الزام است که دارو فقط در برخی از مراکز مراقبت های بهداشتی خاص، به ویژه کلینیک ها، مطب های پزشکی و بیمارستان ها، توسط یا تحت آن به بیماران توزیع شود. نظارت یک نسخه‌نویس معتبر». با این حال، محدودیت‌های REMS برای میفپریستون، مراقبت را ایمن‌تر نمی‌کند، بر اساس شواهد یا نیاز پزشکی نیست و مانعی برای دسترسی پزشک و بیمار به سقط دارویی ایجاد می‌کند.. کالج آمریکایی متخصصین زنان و زایمان از حذف محدودیت های REMS برای میفپریستون حمایت می کند قرص سایتوتک برای سقط جنین.

قرص سایتوتک و توصیه های بالینی

چگونه باید در مورد روش های سقط جنین به بیماران مشاوره داد؟

تنها زمانی که بیماران گزینه های خود را در نظر بگیرند و تصمیم به سقط جنین بگیرند، بحث در مورد روش های مختلف از نظر بالینی مرتبط می شود. بیمارانی که سقط جنین را انتخاب می کنند باید در مورد تمام روش های موجود و همچنین خطرات، مزایا، معایب و ویژگی های مختلف این گزینه ها مشاوره شوند.. اکثر بیمارانی که در ابتدا در مورد روش مطمئن نیستند، پس از مشاوره ترجیحاتی خواهند داشت. به طور کلی بیماران از روشی که انتخاب می کنند راضی هستند. بیمارانی که داروی سقط جنین را انتخاب می کنند به دلیل تمایل به اجتناب از مداخله رویه ای تمایل به انجام این کار دارند.

خرید قرص سقط جنین

خرید قرص سقط جنین 

این تصور که سقط دارویی در مقایسه با آسپیراسیون رحم ایمن‌تر، طبیعی‌تر و خصوصی‌تر است. یا ترکیبی از این دلایل. در مقایسه با آسپیراسیون رحم، سقط دارویی طولانی‌تر طول می‌کشد و نیاز به مشارکت فعال‌تر بیمار دارد زیرا حاملگی خارج از یک محیط بالینی خارج می‌شود. روش آسپیراسیون رحم برای سقط جنین در سه ماهه اول معمولاً در یک ویزیت انجام می شود، کمی مؤثرتر است و امکان ارزیابی مستقیم بافت حاملگی توسط پزشک را فراهم می کند.

چه اطلاعات و مشاوره ای باید به بیمارانی که قصد سقط دارویی دارند ارائه شود؟

واجد شرایط بودن و موارد منع مصرف قرص سایتوتک برای سقط جنین

اکثر بیماران در 70 روز بارداری یا کمتر که مایل به سقط جنین هستند واجد شرایط سقط دارویی هستند. شرایط پزشکی وجود دارد که برای آنها سقط دارویی ممکن است به آسپیراسیون رحم ارجحیت داشته باشد. چنین نمونه هایی شامل فیبروم های رحمی است که به طور قابل توجهی کانال دهانه رحم یا حفره رحم را منحرف می کند. ناهنجاری های مادرزادی رحم، یا اسکار درونی مربوط به انفیبولاسیون. بیماران مبتلا به آسم کاندیدای سقط دارویی هستند زیرا میزوپروستول باعث انقباض برونش نمی شود. و در واقع به عنوان یک برونش گشادکننده ضعیف عمل می کند. حاملگی چند قلویی منع مصرف ندارد. بیماران دارای حاملگی دوقلو را می توان با همان رژیم هایی که حاملگی های تک قلو دارند درمان کرد.

روش های سقط جنین

روش های سقط جنین

برای چه کسانی سقط جنین دارویی خطرناک است

سقط دارویی برای بیماران مبتلا به هر یک از موارد زیر توصیه نمی شود. حاملگی نابجا تایید شده یا مشکوک، دستگاه داخل رحمی (IUD) در جای خود (IUD را می توان قبل از سقط دارویی برداشت)، درمان طولانی مدت کورتیکواستروئید سیستمیک فعلی، نارسایی مزمن آدرنال، شناخته شده انعقاد یا درمان ضد انعقاد، پورفیری ارثی، یا عدم تحمل یا حساسیت به میفپریستون یا میزوپروستول. بیماران مبتلا به بیماری های همراه قابل توجه ممکن است هنوز یک سقط دارویی داشته باشند. اما ممکن است بسته به پایداری شرایط، در طول فرآیند به نظارت بیشتری نیاز داشته باشند.

بی خطر بودن سقط جنین دارویی در بیماران مبتلا به کم خونی ناشناخته است. زیرا مطالعات بیماران مبتلا به کم خونی را که سطح هموگلوبین کمتر از 9.5 یا 10 گرم در دسی لیتر دارند، کنار گذاشته است.

همچنین اگر بیماران نتوانند یا تمایلی به رعایت دستورالعمل‌های مراقبت نداشته باشند، تمایل به تکمیل سریع فرآیند سقط جنین داشته باشند، برای تماس یا ارزیابی بعدی در دسترس نباشند، یا به دلیل موانع درک نتوانند دستورالعمل‌ها را درک کنند، ممکن است کاندیدهای خوبی برای سقط دارویی نباشند.

عملکرد قرص سایتوتک

عملکرد قرص سایتوتک

خونریزی و گرفتگی عضلانی بعد از سقط جنین

اکثر بیمارانی که سقط دارویی دارند خونریزی و گرفتگی عضلات را تجربه می کنند که برای انجام این فرآیند ضروری است. مشاوره بیمار باید تأکید کند که خونریزی احتمالاً بسیار شدیدتر از قاعدگی خواهد بود (و احتمالاً با گرفتگی شدید).

عوارض جانبی ممکن است پس از تجویز میفپریستون رخ دهد، اما معمولاً پس از تجویز میزوپروستول تجربه می شود. عوارض جانبی که معمولاً با مصرف میزوپروستول همراه است عبارتند از تهوع (66-43%)، استفراغ (40-23%)، اسهال (35-23%)، سردرد (13-40%)، سرگیجه (28-39%) و تنظیم حرارت. اثراتی مانند تب، گرما، گرگرفتگی یا لرز (32-69%).

مشاوره قبل از سقط جنین

مشاوره بیمار قبل از سقط دارویی باید شامل بحث در مورد اینکه چه زمانی بیماران باید در صورت خونریزی شدید (خیساندن بیش از دو ماکسی پد در ساعت به مدت 2 ساعت متوالی) با پزشک خود تماس بگیرند و چه زمانی باید به مداخله فوری دسترسی داشته باشند، باشد.. در موارد نادر، بیمارانی که تحت سقط دارویی قرار می گیرند ممکن است نیاز به مداخله اضافی مانند آسپیراسیون رحم داشته باشند. اگر پزشک تجویز کننده مداخله را انجام ندهد، ارائه ارجاع از نظر پزشکی مناسب است قرص سایتوتک برای سقط جنین.

خرید قرص سایتوتک

خرید قرص سایتوتک

در بیمارانی که میفپریستون و میزوپروستول واژینال دریافت می کنند، نیاز به مداخله در 24 ساعت اول درمان نادر است و در 0.2٪ از بیماران رخ می دهد.. نیاز به مداخله بر این اساس است که بیمار چه احساسی دارد و آیا به نظر می رسد که خونریزی کند می شود یا خیر. برای بیماران مبتلا به خونریزی شدید، هموگلوبین پایه یا هماتوکریت، در صورت شناخته شدن، ممکن است بر زمان مراجعه به مراقبت های فوری نیز تأثیر بگذارد. به طور کلی، کمتر از 1٪ از بیماران مداخله اورژانسی برای خونریزی بیش از حد دریافت می کنند، و نیاز به انتقال خون نادر است (0.1٪ از بیماران یا کمتر). در صورت بروز یک اورژانس پزشکی نادر، باید به بیماران توصیه شود که در نزدیکترین مرکز اورژانس به دنبال مراقبت باشند.

تراتوژنیسیته و بارداری مداوم

قبل از انجام سقط دارویی، بیماران باید در مورد تراتوژنیسیته میزوپروستول در صورت سقط دارویی ناموفق مشاوره شوند. همه بیمارانی که پس از استفاده از میفپریستون و میزوپروستول، حاملگی خود را ادامه می دهند، باید همه گزینه های بارداری و بحث کامل در مورد خطرات و فواید هر کدام را داشته باشند. اکثر افرادی که حاملگی خود را ادامه می دهند، سقط جنین را کامل می کنند، اما بیماران باید در انتخاب نحوه ادامه آنها حمایت شوند. تا به امروز شواهدی مبنی بر اثر تراتوژنیک میفپریستون وجود ندارد.

با این حال، میزوپروستول می تواند منجر به ناهنجاری های مادرزادی، مانند نقص اندام با یا بدون سندرم موبیوس (به عنوان مثال، فلج صورت)، در صورت استفاده در سه ماهه اول شود.. از آنجایی که میزوپروستول عامل رایجی است که در هر رژیم سقط دارویی استفاده می شود، پزشکان باید در مورد اثرات تراتوژنیک احتمالی به همه بیماران مشاوره دهند.

در موارد بسیار نادری که بیماران پس از مصرف میفپریستون نظر خود را در مورد سقط جنین تغییر دهند و بخواهند بارداری را ادامه دهند، باید به طور منتظره تحت نظر باشند. شواهدی وجود ندارد که درمان با پروژسترون پس از مصرف میفپریستون احتمال ادامه بارداری را افزایش دهد. با این حال، شواهد محدود موجود نشان می دهد که استفاده از میفپریستون به تنهایی بدون تجویز بعدی میزوپروستول ممکن است با افزایش خطر خونریزی همراه باشد.

چه ارزیابی و آزمایشات جانبی قبل از سقط دارویی لازم است؟

قبل از انجام سقط دارویی، پزشک باید بارداری را تایید کرده و سن حاملگی را تخمین بزند. برای بیمارانی که سیکل های قاعدگی منظمی دارند. آخرین دوره قاعدگی معینی در 56 روز قبل وجود دارد و هیچ علامت، نشانه یا فاکتور خطری برای حاملگی خارج رحمی وجود ندارد، معاینه بالینی یا معاینه اولتراسوند قبل از سقط دارویی ضروری نیست. آزمایش Rh در بیماران با وضعیت Rh ناشناخته قبل از سقط دارویی توصیه می شود و در صورت نیاز باید ایمونوگلوبولین Rh D تجویز شود.

در شرایطی که تست Rh و تجویز ایمونوگلوبولین Rh D در دسترس نیست. یا به طور قابل توجهی سقط دارویی را به تاخیر می اندازد. تصمیم گیری مشترک توصیه می شود تا بیماران بتوانند انتخابی آگاهانه در مورد مراقبت خود داشته باشند.

بیشتر مراقبت های سقط جنین در سطح جهان بدون معاینه اولتراسوند ارائه می شود. اگرچه اکثر مطالعات مستقر در ایالات متحده از سونوگرافی برای تأیید سن حاملگی و محل داخل رحمی بارداری استفاده کرده اند. در یک مطالعه، استفاده از آخرین دوره قاعدگی به تنهایی منجر به سقط دارویی تنها برای 26 بیمار از 3041 (0.8٪) با حاملگی بیش از 70 روز از بارداری می شود قرص سایتوتک برای سقط جنین.

سقط جنین حاملگی خارج رحمی

یک نگرانی بالقوه هنگام ارائه خدمات سقط زودرس، احتمال حاملگی خارج رحمی تشخیص داده نشده است. میزان کلی حاملگی خارج از رحم در جمعیت عمومی ایالات متحده پایین و رو به کاهش است. و تقریباً 6 مورد در هر 1000 حاملگی در بین بیماران بیمه شده و 14 مورد در 1000 در بین بیمارانی است که Medicaid دریافت می کنند. با این حال، در مطالعات انجام شده بر روی بیمارانی که به دنبال سقط جنین هستند، میزان حاملگی خارج از رحم به طور کلی کمتر است. یک مطالعه ایالات متحده در مورد روش های تخلیه رحم انجام شده در کمتر از 6 هفته بارداری نشان داد که میزان حاملگی خارج از رحم 5.9 در هر 1000 بارداری است. در زمانی که نرخ ملی سه برابر بیشتر بود.

اگرچه حاملگی خارج از رحم در بین افرادی که به دنبال سقط زودهنگام هستند نادر است. بیماران با سابقه پزشکی حاملگی خارج از رحم، عوامل خطر پزشکی (جراحی قبلی لوله رحم، حاملگی با استفاده از پیشگیری از بارداری فقط با پروژسترون یا IUD) یا علائم (مانند درد یک طرفه، خونریزی واژینال) پیشنهاد حاملگی خارج رحمی باید ارزیابی بالینی قبل از درمان، که ممکن است شامل سونوگرافی باشد، انجام شود.

 

Abortion Up to 70 Days

اندیکاسیون بالینی برای معاینه سقط جنین با قرص سایتوتک

قرص سایتوتک برای سقط جنین اکثر بیمارانی که دارای اندیکاسیون بالینی برای معاینه اولتراسوند قبل از سقط دارویی هستند، می توانند در ابتدا با سونوگرافی ترانس شکمی غربالگری شوند. و سونوگرافی ترانس واژینال برای شرایطی که نیاز به توضیح بیشتر است، در نظر گرفته شود. اگر سونوگرافی از نظر پزشکی اندیکاسیون داشته باشد. سونوگرافی ترانس شکمی برای تشخیص وجود یا عدم وجود کیسه حاملگی در بیمارانی که چاق نیستند حساس است.

یک کارآزمایی تصادفی که استفاده از سونوگرافی ترانس شکمی را با سونوگرافی ترانس واژینال برای ارزیابی واجد شرایط بودن قبل از سقط دارویی مقایسه کرد. نشان داد که 80٪ از بیمارانی که سونوگرافی اولیه از طریق شکم دریافت کرده بودند. برای ادامه سقط دارویی نیازی به آزمایش بیشتر نداشتند، بنابراین از استفاده از سونوگرافی تهاجمی تر و منابع بیشتر اجتناب کردند. غربالگری فشرده با سونوگرافی ترانس واژینال.

Abortion procedures – medication

توصیه برای قبل از سقط جنین

توصیه هایی در مورد اینکه آیا گلوبولین ایمنی Rh D باید قبل از سقط دارویی در اوایل بارداری به بیماران داده شود یا خیر. اساساً بر اساس نظر متخصص است زیرا شواهد موجود محدود است. و دستورالعمل‌های ACOG و سایر انجمن‌های پزشکی بزرگ شامل توصیه‌هایی برای پیشگیری از گلوبولین ایمنی Rh D برای بیماران Rh-D منفی است. که تحت سقط دارویی در 12 هفته اول بارداری قرار می‌گیرند.

یا توصیه کنید که می توان از تایپ Rh و پروفیلاکسی Rh چشم پوشی کرد. تحقیقات در مورد آلوایمونیزاسیون Rh در اوایل بارداری به تکامل خود ادامه می دهد. در شرایطی که تست Rh و پیشگیری ضد D در دسترس نیست یا به طور قابل توجهی سقط دارویی را به تاخیر می اندازد. تصمیم گیری مشترک توصیه می شود تا بیماران بتوانند مزایا و خطرات گزینه های خود را بسنجید و تصمیمی آگاهانه در مورد مراقبت خود بگیرند.

Questions and Answers on Mifepristone

چه رژیم هایی برای سقط دارویی استفاده می شود

قرص سایتوتک برای سقط جنین اگر یک رژیم ترکیبی میفپریستون-میزوپروستول در دسترس نیست، رژیم فقط میزوپروستول جایگزین توصیه شده است.

در تمام رژیم‌ها، دوز میفپریستون یکسان است: 200 میلی‌گرم به صورت خوراکی مصرف می‌شود. بخش میزوپروستول از رژیم از نظر دوز، مسیر و زمان متغیرتر است.

استفاده خوراکی از میزوپروستول توصیه نمی شود زیرا ممکن است باعث کاهش اثربخشی کلی شود. به طور کلی، بیماران فاصله کمتری بین دو دارو را ترجیح می دهند. ارائه گزینه ها به بیماران انعطاف پذیری در زمان سقط جنین و توانایی جلوگیری از عوارض جانبی احتمالی مربوط به مسیر میزوپروستول را می دهد. در مقایسه با رژیم هایی که از میزوپروستول خوراکی، باکال یا زیرزبانی استفاده می کنند. عوارض جانبی دستگاه گوارش زمانی کمتر شایع است که میزوپروستول به صورت واژینال تجویز می شود. تجویز باکال و زیرزبانی عوارض جانبی مشابهی ایجاد می‌کند و مسیر زیرزبانی با میزان بالاتری از لرز همراه است.

What should I know while taking CYTOTEC?

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Recipe Rating