عوارض شایع بارداری و سقط جنین

عوارض شایع بارداری و سقط جنین اگرچه اکثر بارداری ها بدون عارضه هستند، اما گاهی اوقات، اتفاقات برنامه ریزی نشده ای رخ می دهد. موارد زیر برخی از شایع ترین عوارض بارداری است.

مایع آمنیوتیک مایع موجود در کیسه اطراف جنین است و مقدار زیاد یا کم آن ممکن است نشانه مشکل بارداری باشد. مایعات بیش از حد می تواند باعث شکستن زودرس غشاء شود. و یا زایمان زودرس و همچنین مشکلاتی مانند بدتر شدن تنگی نفس برای مادر شود.

سقط جنین با قرص سایتوتک

سقط جنین با قرص سایتوتک

علل شایع مایعات زیاد عبارتند از دیابت، دوقلو یا سه قلو (بارداری چند قلو)، عفونت ها، گروه های خونی ناسازگار و نقایص مادرزادی. مایع بسیار کم نیز ممکن است نشانه ای از نقایص مادرزادی و همچنین مشکلات جفت، کند شدن رشد جنین، پارگی زودرس پرده ها یا مرگ جنین باشد عوارض شایع بارداری و سقط جنین.

خون ریزی با خرید قرص سقط جنین

خون ریزی با خرید قرص سقط جنین، اگرچه در بارداری شایع است، ممکن است نشانه ای از عوارض جفت، عفونت واژن یا دهانه رحم یا زایمان زودرس باشد. در خونریزی در اواخر بارداری ممکن است خطر عوارض جدی را افزایش دهد و ممکن است دلیلی برای مداخله باشد – حتی برای انجام زایمان زودرس. خونریزی در هر زمان در دوران بارداری باید فوراً به پزشک اطلاع داده شود.

سقط جنین با قرص

سقط جنین با قرص

داشتن حاملگی خارج از رحم به این معنا نیست که نمی توانید دوباره باردار شوید و در نهایت یک نوزاد سالم و کامل به دنیا بیاورید. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که داشتن یک حاملگی خارج رحمی شانس بارداری دیگر را افزایش می دهد. پس از یک بارداری خارج از رحم، خطر دومین بارداری 10 درصد و پس از دومی، احتمال بارداری سوم 25 درصد است.

حاملگی خارج رحمی عوارض شایع بارداری و سقط جنین

حاملگی خارج از رحم زمانی است که جنین در جایی غیر از داخل رحم لانه گزینی می کند (معمولاً در یکی از لوله های فالوپ که تخمدان ها را به رحم متصل می کند). بارداری در این مکان ها می تواند تهدید کننده زندگی باشد و نمی تواند با خیال راحت ادامه یابد یا به رحم منتقل شود عوارض شایع بارداری و سقط جنین.

بقایای سقط چه شکلی است

بقایای سقط چه شکلی است

حدود 1% از تمام حاملگی ها خارج از رحم هستند. و حدود نیمی از حاملگی های خارج از رحم بدون هیچ فاکتور خطر یا توضیح شناخته شده ای رخ می دهد. برخی از دلایلی که باعث افزایش خطر حاملگی خارج از رحم می شود عبارتند از:

  • درمان های باروری برای باردار شدن
  • جراحی قبلی لوله ها
  • بیماری التهابی لگن یا سایر عفونت های رحمی
  • حاملگی خارج از رحم قبلی

علائم اولیه ای که نشان می دهد یک زن ممکن است حاملگی خارج از رحم را تجربه کند. درد شکم و/یا خونریزی در اوایل بارداری (معمولاً در حدود سه تا شش هفته پس از عقب افتادن قاعدگی) است. هنگامی که این شرایط رخ می دهد، پزشک ممکن است یک سونوگرافی انجام دهد و سطح هورمون ها را برای کمک به تعیین محل و سلامت بارداری بررسی کند.

اگر حاملگی خارج از رحم تایید شود، درمان می تواند شامل دارو باشد، اگرچه ممکن است جراحی لازم باشد. در صورت عدم درمان، در صورت پاره شدن بارداری ممکن است یک وضعیت اورژانسی ایجاد شود.

 

خرید قرص سقط جنین برای از دست دادن جنین مرده

عوارض شایع بارداری و سقط جنین سقط جنین از دست دادن بارداری است که تا هفته 20 بارداری اتفاق می افتد (بیشتر سقط جنین قبل از هفته 12 اتفاق می افتد). قرص سقط جنین که در 10 تا 30 درصد تمام بارداری ها (و شاید بیشتر) اتفاق می افتد، معمولاً به دلیل ناهنجاری های ژنتیکی یا کروموزومی در اوایل بارداری رخ می دهد.

داروی گیاهی برای پریود شدن

داروی گیاهی برای پریود شدن

برای تایید سقط جنین، پزشک ممکن است سونوگرافی و آزمایش خون را تجویز کند. جنین و محتویات رحم اغلب به طور طبیعی دفع می شوند، اما اگر این اتفاق نیفتد، می توان از دارو برای القای آن استفاده کرد، یا یک روش اتساع و کورتاژ – که از ابزارهای ویژه ای برای حذف حاملگی غیرطبیعی استفاده می کند – انجام داد.

سقط جنین اغلب با خونریزی و گرفتگی شدید همراه است. از دست دادن جنین در سه ماهه دوم ممکن است به دلایلی مانند مشکلات جفت، عفونت یا در برخی موارد. اگر دهانه رحم خیلی زود باز شود (به عنوان نارسایی دهانه رحم شناخته می شود، که قبلاً به آن دهانه رحم ناکارآمد می گفتند) رخ دهد. بسته به علت و وضعیت بالینی، نارسایی دهانه رحم ممکن است با جراحی برای قرار دادن سرکلاژ – یک بخیه برای کمک به بسته نگه داشتن دهانه رحم – کنترل شود.

جفت بعد از سقط جنین

جفت بعد از سقط جنین

عوارض جفت برای سقط جنین با قرص

در شرایط عادی جفت به دیواره رحم می چسبد. عوارضی که ممکن است رخ دهد عبارتند از:

گاهی اوقات جفت خیلی زود از دیواره رحم جدا می شود و منجر به خونریزی و کاهش اکسیژن و مواد مغذی به جنین می شود. جدا شدن ممکن است کامل یا جزئی باشد. جداشدگی جفت، که علت آن اغلب ناشناخته است، در حدود یک مورد از هر 100 تولد زنده اتفاق می افتد عوارض شایع بارداری و سقط جنین.

What is a pregnancy complication?

جداشدگی جفت در بین افرادی که سیگار می کشند، فشار خون بالا دارند یا حامله های چند قلو هستند شایع تر است. همچنین زمانی که زنان دارای فرزند قبلی یا سابقه جداشدن جفت بوده اند، بیشتر اتفاق می افتد. علائم و درمان بستگی به درجه جدا شدن دارد. علائم ممکن است شامل خونریزی، گرفتگی و حساسیت شکمی باشد. بستری شدن در بیمارستان اغلب ضروری است و ممکن است زایمان زودرس لازم باشد.

Pregnancy Complications

سقط جفت سرراهی

عوارض شایع بارداری و سقط جنین به طور معمول، جفت دور از دهانه رحم (دهانه به داخل رحم) قرار دارد. این نوع عارضه جفتی در حدود یک مورد از هر 200 زایمان اتفاق می افتد و بیشتر در افرادی که زخم رحم دارند اتفاق می افتد که پس از چندین بارداری طبیعی است. جفت سرراهی همچنین ممکن است در کسانی که فیبروم یا سایر مشکلات در رحم دارند یا جراحی های قبلی رحم داشته اند، اتفاق بیفتد.

علائم ممکن است شامل خونریزی واژن باشد که قرمز روشن است و ممکن است با حساسیت یا درد شکم همراه باشد. معمولاً نوزاد با سزارین به دنیا می‌آید زیرا جفت در مسیر زایمان طبیعی قرار دارد و آن را ناامن می‌کند.

Health Problems in Pregnancy

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Recipe Rating