کمبود ویتامین D و سقط جنین

کمبود ویتامین D و سقط جنین ویتامین D از نور خورشید روی پوست تشکیل می شود و بدن برای جذب کلسیم مورد نیاز برای استخوان ها و دندان های سالم استفاده می کند. بیش از نیمی از زنان باردار دچار کمبود هستند که در زمستان بیشتر از تابستان است. کمبود ویتامین D به طور نامتناسبی بر گروه‌های قومی سیاه‌پوست و اقلیت‌ها، افرادی که پوست خود را می‌پوشانند، افرادی که دارای اضافه وزن هستند و مبتلایان به بیماری‌های مزمن تأثیر می‌گذارد، باید مراقبت ویژه‌ای برای توصیه به این زنان انجام شود.

خرید قرص سایتوتک در داروخانه

خرید قرص سایتوتک در داروخانه

زنان بارداری که دچار کمبود هستند (سطح سرمی خون کمتر از 50 نانومتر) احتمال بیشتری دارد که دچار عوارض بارداری از جمله پره اکلامپسی، دیابت، زایمان زودرس و نوزادان کوچک شوند. کمبود نوزادان ممکن است بر رشد استخوان یا در موارد شدید راشیتیسم (استخوان های انعطاف پذیر) تأثیر بگذارد. کمبود همچنین با ایجاد آلرژی در دوران کودکی مرتبط است کمبود ویتامین D و سقط جنین.

چرا ویتامین D باعث سقط جنین میشود

کمبود ویتامین D و سقط جنین اگرچه بیشتر مولتی ویتامین‌های بارداری حاوی 10 میکروگرم (400 واحد بین‌المللی) هستند، اما برای زنانی که در معرض خطر بالای کمبود ویتامین D هستند این ممکن است کافی نباشد و ممکن است از مکمل‌های با دوز بالاتر بهره ببرند. معیارهایی که دقیقاً چه کسی باید «پرخطر» در نظر گرفته شود نامشخص است. در عمل، دستورالعمل‌های محلی از معیارهای «عقل سلیم» استفاده کرده‌اند و دوز بالاتری را برای زنان مبتلا به برخی بیماری‌های مزمن و کسانی که احتمال کمتری جذب ویتامین D از نور خورشید روی پوست دارند، توصیه می‌کنند. اما این تا کنون به طور قانع کننده ای مبتنی بر شواهد نبوده است.

برای سقط چی بخورم

برای سقط چی بخورم

همچنین مشخص نیست که چه دوزی برای به دست آوردن مزایای مکمل لازم است. همچنین موضوع مضرات بالقوه وجود دارد – ما باید بدانیم بهترین شواهد موجود در مورد احتمال آسیب ناشی از درمان چیست تا به زنان در مورد ایمنی مصرف مکمل های بارداری مشاوره دهیم.

همه چیزدر مورد ویتامین D

یک بررسی مهم کاکرین (منتشر شده در سال 2019) پایه شواهد مکمل ویتامین D در بارداری را خلاصه می کند . شامل 30 مطالعه تحقیقاتی و بیش از 3700 زن باردار است. قبل از این بررسی، ما می‌دانستیم که نوزادان مادرانی که فاقد ویتامین D هستند، نتایج ضعیف‌تری دارند ، اما به طور قانع‌کننده‌ای ثابت نشده بود که مکمل‌ها نتایج را برای افراد در معرض خطر بهبود می‌بخشد کمبود ویتامین D و سقط جنین.

خطرات سقط جنین نا ایمن

خطرات سقط جنین نا ایمن

این نشان داد که مصرف مکمل های ویتامین D در بارداری:

  • احتمالاً خطر ابتلا به پره اکلامپسی و دیابت بارداری را کاهش می دهد
  • ممکن است خطر تولد نوزاد کم وزن را کاهش دهد کمبود ویتامین D و سقط جنین
  • ممکن است خطر خونریزی شدید پس از تولد را کاهش دهد
  • ممکن است در خطر زایمان زودرس قبل از هفته 37 تفاوت کمی داشته باشد یا هیچ تفاوتی نداشته باشد

فقط یکی از مطالعات به این موضوع پرداخت که آیا مصرف ویتامین D ضرری دارد یا خیر و هیچ چیز قطعی نشان داده نشد.

مصرف ویتامین D و کلسیم در بارداری

این بررسی همچنین نشان می‌دهد زنانی که ویتامین D و کلسیم را با هم در بارداری مصرف می‌کنند احتمالاً خطر ابتلا به پره اکلامپسی را کاهش می‌دهند. با این حال، ممکن است خطر زایمان زودرس در کمتر از 37 هفته افزایش یابد. این نتایج مستلزم تحقیقات بیشتر است.

سقط جنین با ال دی

سقط جنین با ال دی

کمبود ویتامین D و سقط جنین در حالی که مصرف ترکیبی مکمل کلسیم و ویتامین D مضرات بالقوه ای دارد، فواید آن برای افرادی که در معرض خطر پره اکلامپسی هستند ممکن است بیشتر از این مضرات باشد. زنانی که این موضوع را در نظر می گیرند باید در اوایل بارداری با ماما و متخصص زنان و زایمان خود صحبت کنند.

چه دوزی از مکمل ویتامین D در بارداری بی خطر است؟

اگرچه این بررسی برای نشان دادن مزایای نسبی مکمل مفید است، اما در مورد اثرات دوزهای مختلف به ما نمی گوید . به همین دلیل، مرور کاکرین دیگری (منتشر شده در سال 2019) به اثرات و ایمنی رژیم های مختلف مکمل ویتامین D در بارداری پرداخت.  نویسندگان دریافتند که:

  • مصرف مکمل بیش از توصیه فعلی ویتامین D (601 واحد بین المللی در روز یا بیشتر) در دوران بارداری ممکن است خطر ابتلا به دیابت بارداری را کاهش دهد، اما ممکن است در مقایسه با زنان تفاوت کمی با خطر پره اکلامپسی، زایمان زودرس یا وزن کم هنگام تولد داشته باشد.
  • مصرف مکمل بیش از حد مجاز فعلی برای ویتامین D (4000 واحد بین المللی در روز یا بیشتر) در دوران بارداری ممکن است در مقایسه با زنانی که 3999 IU دریافت می کنند، تفاوت کمی در خطر پره اکلامپسی، دیابت بارداری، زایمان زودرس یا وزن کم هنگام تولد داشته باشد. /d یا کمتر.

خشکی واژن و روش درمان

خشکی واژن و روش درمان

کمبود ویتامین D غربالگری

هیچ مدرکی وجود ندارد که از غربالگری جهانی برای کمبود ویتامین D در بارداری حمایت کند، یا به ما بگوید که این غربالگری برای کدام گروه از زنان ممکن است مفیدتر باشد. کالج سلطنتی متخصصین زنان و زایمان غربالگری را برای زنان بسیار پرخطر توصیه می‌کند، به عنوان مثال کسانی که علائم، استخوان‌های شکننده یا بیماری‌های مزمن دارند که ممکن است نتوانند ویتامین‌ها را از روده جذب کنند. بسیاری از دستورالعمل های محلی از این توصیه پیروی می کنند (گروه راه اندازی بالینی NHS Oxfordshire، 2017). این عمل “عقل سلیم” است اما به طور قانع کننده ای مبتنی بر شواهد نیست.

این آخرین شواهد، که اکنون اطمینان بیشتری به دست می‌دهد که مکمل ویتامین D احتمالاً در کاهش برخی از خطرات رایج مرتبط با بارداری مفید است، ممکن است در اطلاع‌رسانی به‌روزرسانی‌های برنامه‌ریزی‌شده دستورالعمل‌های موجود بریتانیا و بین‌المللی و اجرای محلی آنها توسط گروه‌های راه‌اندازی بالینی NHS مفید باشد کمبود ویتامین D و سقط جنین.

ایجاد بروشورهای اطلاعاتی بیمار و اطلاعات آنلاینی که می توان در خانه خواند، می تواند بحث با متخصص زنان و زایمان و مامای خود را در مورد خطرات بارداری فردی و اینکه کدام مکمل ها بیشترین سود را خواهند داشت، تسهیل کند.

توسعه یک ماشین حساب بالینی برای ارزیابی نیاز هر زن در اولین قرار ملاقات قبل از زایمان از نظر نیاز به مصرف ویتامین D، آسپرین، کلسیم، اسید فولیک با دوز بالا و هپارین با وزن مولکولی پایین (تزریق رقیق کننده خون برای افرادی که در معرض خطر بالای خون هستند. لخته) به زنانی کمک می کند که ممکن است ندانند با مصرف این مکمل ها یا درمان ها در اوایل بارداری می توانند خطر بارداری خود را کاهش دهند.

رابطه ویتامین D با سقط جنین

کمبود ویتامین D و سقط جنین بسیار شایع است و زنان باردار بیشتر در معرض کمبود ویتامین D هستند. توصیه می شود همه افراد باردار در دوران بارداری از مکمل های ویتامین D استفاده کنند تا به رشد استخوان ها، دندان ها و ماهیچه های کودک کمک کنند.

ما همچنین می دانیم که سطوح پایین ویتامین D با سایر مشکلات جدی بارداری، از جمله مشکلات بارداری و عوارض بارداری مانند پره اکلامپسی و زایمان زودرس مرتبط است. تحقیقات نشان داده است. که مصرف مکمل ویتامین D. با دوز پایین می تواند به کاهش خطر ابتلا به این شرایط کمک کند.

با این حال مدت‌ها مشخص نیست که آیا یک درمان زودهنگام و کم‌هزینه با ویتامین D می‌تواند در برابر سقط جنین از جمله برای زنان و افراد باردار در معرض خطر بالای سقط مکرر محافظت کند یا خیر.

مروری توسط دانشمندان ما در مرکز ملی تحقیقات سقط جنین تامی در بیرمنگام. که در ژورنال باروری و عقیمی در 28 مه منتشر شد . تمام مطالعات انجام شده توسط سایر تیم های تحقیقاتی. را تجزیه و تحلیل کرد.

آنها ارزیابی کردند که آیا این مطالعات ارتباط معنی داری بین سطح ویتامین D و خطر سقط جنین یا سقط مکرر نشان می دهد یا خیر کمبود ویتامین D و سقط جنین.

به دلیل تعداد محدود مطالعات در مورد این موضوع، نویسندگان نتوانستند تأیید کنند که مکمل ویتامین D خطر سقط جنین را کاهش می دهد.

تیم تحقیقاتی ما توصیه می کند. که مطالعات آینده ویتامین D بررسی کند. که آیا درمان ویتامین D با افزایش سطح ویتامین D قبل از بارداری به محافظت. در برابر از دست دادن بارداری کمک می کند.

چرا ویتامین D در بارداری مهم است؟

بدن ما ویتامین D را از نور خورشید می سازد و در برخی غذاها نیز یافت می شود. با این حال، کمبود ویتامین D بسیار رایج است و زنان باردار و افراد زایمان در معرض بیشترین خطر هستند.

ما می دانیم که سطوح پایین ویتامین D با مشکلات باروری و عوارض بارداری مانند پره اکلامپسی و دیابت بارداری مرتبط است. و تحقیقات نشان داده است. که مکمل های ویتامین D با دوز پایین می توانند به کاهش خطر این شرایط کمک کنند. با این حال، مشخص نیست که آیا سطح ویتامین D با خطر سقط جنین و سقط مکرر مرتبط است یا خیر.

Vitamin D During Pregnancy

کمبود چه ویتامینی باعث سقط جنین میشود

برای کسب اطلاعات بیشتر. محققان ما تمام مطالعات قبلی را که توسط تیم های تحقیقاتی دیگر انجام شده بود، مرور کردند. آنها 10 مطالعه مرتبط را پیدا کردند و هنگامی که نتایج با هم ترکیب شدند. تیم متوجه ارتباط قابل توجهی بین سطح ویتامین D و خطر سقط جنین یا سقط مکرر شد . که در این مطالعه به عنوان دو یا چند سقط جنین تعریف شده است. به طور خاص، این تیم دریافت که زنان با سطوح پایین ویتامین D به طور قابل توجهی در معرض خطر سقط جنین قرار دارند. در حالی که زنانی که سقط مکرر را تجربه کرده‌اند، اگر ویتامین D کافی داشته باشند، احتمال بارداری موفقی خواهند داشت کمبود ویتامین D و سقط جنین.

Vitamin D

محققان ما همچنین می خواستند دریابند که آیا درمان با ویتامین D قبل از بارداری می تواند خطر سقط جنین را کاهش دهد یا خیر. اما متأسفانه به دلیل تعداد محدود مطالعات در مورد این موضوع. و نگرانی در مورد کیفیت داده ها. این امکان وجود نداشت. در عوض، این تیم یک کارآزمایی بالینی را انجام خواهد داد. که در آن زنان با سابقه سقط مکرر بارداری از نظر کمبود ویتامین D قبل از بارداری آزمایش می‌شوند تا در صورت لزوم درمان شوند. این مطالعه با استفاده از طرح “کارآزمایی بالینی تصادفی چندگانه همگروهی” – یا cmRCT – انجام خواهد شد.

کمبود ویتامین D و سقط جنین این پروژه چه تفاوتی ایجاد خواهد کرد. می تواند راه را برای آزمایش و درمان ویتامین D به طور معمول برای زنان و افرادی که بیشتر زایمان می کنند هموار کند. در خطر.

VITAMIN D AND PREGNANCY

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Recipe Rating